„Vyrážíme v pondělí a vracíme se ve čtvrtek,“ hlásí asistent trenéra Vít Vrtělka.

Do vyhlášené turistické destinace se těší. „Je tam krásně. Minule jsem měl pokoj s nádherným výhledem, snad to i teď bude stejné,“ říká s úsměvem.

Ševci se ale na známé dovolenkové místo nejedou kochat, nýbrž pracovat.

„Budeme mít dál dvoufázové tréninky, využijeme i okolní hřiště,“ ujišťuje Vrtělka.

I přesto se hráči stejně jako členové realizačního týmu na pobyt mimo Zlín těší. Alespoň na pár dnů opustí každodenní stereotyp. Tradiční kulisy Baťova města vymění za lesy, klid a přírodu.

„Jsem rád, že alespoň na pár dní změníme prostředí a chvíli budeme pracovat v jiných podmínkách. Chceme vidět kluky i mimo hřiště. Mužstvo se skládá za pochodu, z velké části bude nové. Určitě nám to prospěje,“ je přesvědčený Vrtělka.

Součástí kempu bude i nějaký teambuilding, klasické stmelení kolektivu. Další Vrbův asistent Jozef Šišják jistě něco vymyslí …

„Snad se to nezvrhne,“ doufá Vrtělka. Že by ale hráči porušili večerku a třeba i životosprávu, prý nehrozí. „Někdy je těžké ukočírovat, aby z jednoho piva nebylo deset, ale věřím, že si to pohlídáme,“ nepochybuje Vrbův asistent.

Fotbalisté Zlína (bílé dresy) se ve druhém přípravném zápase  utkali se slovenskou Žilinou. Hrálo se na Vršavě.
Ševci ve druhém zápase remizovali s Žilinou. Skórovali mladíci Číž se Slončíkem

Do Velkých Karlovic by s týmem mohly odcestovat i nějaké nové tváře. Proti Žilině žádná posila nehrála.

„Je pravda, že hráčů zatím není tolik, kolik bychom si přáli, ale přestupní termín je stále otevřený. Předpokládáme a věříme, že se brzy někdo objeví. S vedením se o tom bavíme. Víme, kde nás tlačí bota,“ uvedl.

Ve středečním přípravném duelu scházeli nejen nováčci, ale i mladíci Bužek, Hellebrand či Hamalčík. „Kluci se do plného tréninku zapojí v nejbližších dnech,“ těší Vrtělku.

Ševci nakonec s Žilinou remizovali 2:2. „Pro diváky to byl zajímavý zápas, pro nás srovnání s velmi kvalitním slovenským týmem. I když výsledek není až tak důležitý, o něčem vypovídá,“ ví dobře.

Vrtělka utkání rozdělil na dva poločasy. V obou částech našel pozitivní i negativní věci.

„Úvodní část byla z naší strany solidní. Byli jsme nebezpeční, vytvářeli si šance. Z nich jsme dali jednu branku, ale mohlo jich být klidně víc,“ ví dobře.

Ve Zlíně prodloužili smlouvu brankář Stanislav Dostál, obránce Dominik Simerský, záložník Jakub Janetzký a univerzál Antonín Fantiš.
Ševci si pojistili opory. Smlouvu na Letné prodloužili hned čtyři hráči

Naproti tomu účastník Konferenční ligy v první půli vůbec nebezpečný nebyl. „Soupeř sice měl kvalitu na balonu a směrem dopředu, ale k ohrožení naší branky se nedostal,“ souhlasí.

Druhá půle pro prostřídání ale byla jiná. Šošoni, jak se týmu ze Žiliny přezdívá, výsledek dvěma brankami otočili a místy měli navrch.

„Nám se ale podařilo skóre srovnat a nakonec jsme mohli vstřelit i vítězný gól,“ připomíná Vrtělka.

Obadal ale hlavičkoval mimo, takže duel skončil nerozhodně 2:2.

Další zápas sehrají Zlíňané v sobotu na Vršavě proti druholigové Opavě. Duel začíná v 10.30.