Dvakrát v sobotním večeru skóroval Francouz Jean-David Beauguel, jednou se trefil také Tomáš Poznat. Vycházející hvězda Jan Matoušek se na zlínské Letné neprosadila.

Ševci šli do utkání bez zraněného obránce Hnaníčka. Poprvé na podzim se v základní sestavě objevil mladý zadák Bačo.

První poločas jednoznačně patřila rozjetému Zlínu, který poprvé udeřil v 18. minutě. Po standardní situaci se hlavou prosadil útočník Poznar. Vysoký forvard přehlavičkoval také špatně vyběhnutého gólmana Švengera a balon poslal obloučkem na zadní tyč.

Po půlhodině hry vedli ševci o dvě branky. Centr Matejova propadl až k nepokrytému Beauguelovi a domácí hráč propasíroval míč zblízka do sítě.

Fotbalisté Fastavu na trávníku dál kralovali, zato Příbramským to vůbec nešlo. Domácí výborně pokryli kometu Matouška, neprosadil se ani zbytek hostujícího týmu.

Na 3:0 v závěru první půle zvýšil Beauguel, jenž po Jiráčkově přiťuknutí poslal z hranice pokutového území balon přesně k tyči. Švenger se po míči natahoval marně.

Jednatřicetiletý obránce Zlína Josef Hnaníček (na snímku) se na souboj s fotbalisty Příbrami, kde dříve působil, těší.
Hnaníček se na souboj s Příbramí těší. "Je to sympatický mančaft," říká

Ševci mohl jít o poločase do kabiny s ještě komfortnějším náskokem, Matejov ale po Beauguelově přihrávce zakončoval mimo.
Příbram se po přestávce snažila zvednout. Hostující trenér Csaplár vystřídal dva hráče a poslal do hry Slepičku s Anwim. Výrazné šance ke skórování si ale Středočeši nevypracovali.

V 53. minutě na sebe upozornil Matoušek. Jeho rána šla ovšem těsně vedle.

Ševci ve druhém poločase hru i výsledek kontrolovali, za vydatného deště se nikam nehnali. Trestný kop Beaguela k tyč pozorný gólman Švenger vyrazil na roh.

V pohodě hrající Zlín mohl svůj náskok navýšit, ránu kapitána Jiráčka ale zblokovali hostující zadáci a střídající Železník pálil v jasné šanci hodně vedle.

Příbram mohla v závěru porážku alespoň zmírnit, ale Matoušek zakončoval pouze do boční sítě.

Ševci se jasnou výhrou 3:0 udrželi v popředí tabulky, Středočeši jsou po sedmi kolech desátí. FORTUNA:LIGA má nyní reprezentační přestávku, kterou vyplní středeční duel MOL Cupu Zlína v Kroměříže.

Zlínský záložník Ibrahim Traoré (na snímku)