Ševci se po zpackaném podzimu chtějí revanšovat věrným fanouškům, favoritovi oplatit srpnový výprask 1:4 z Edenu a ztížit mu cestu za dalšími třemi body, které sami moc potřebují k udržení v nejvyšší soutěži. „Dobře víme, že soupeř stíhá Plzeň, takže mu velí u nás zvítězit. My Slavii nemůžeme porážet, ale porazit ano. A uděláme maximum pro to, aby se nám to podařilo,“ slibuje zlínský trenér Jan Jelínek.

Jeho tým se před dvěma týdny postavil na Letné vedoucí Plzni, střet s ligovým lídrem a obhájcem trofeje ale nedopadl pro Moravany vůbec dobře.

Porážka 0:3 bolela ševce méně než chabý herní projev, mdlý výkon.

Pokud v neděli chtějí Zlíňané uspět, musí se prezentovat úplně jinak.

„Do zápasu musíme jít s odvahou. Musíme být daleko aktivnější než s Plzní. Žádný hurá fotbal ale hrát nechceme, protože otevřená obrana je pro Slavii vždycky vítaná,“ ví dobře Jelínek.

I když před týdnem v Ďolíčku byli žlutomodří živější než doma s Viktorií, tolik potřebnou výhru to zase nepřineslo.

Ševci ztratili nadějné vedení 2:0, s Bohemkou padli 2:3 a z hlavního města se vraceli s prázdnou.

Nyní je čeká ještě těžší vršovický kalibr. „Je to Slavia a my musíme jít do všeho naplno. Potřebujeme i štěstí, kterému ale musíme jít naproti,“ říká kouč FC TRINITY.

Sešívaní prožívají zvláštní období. Zatímco v Evropě po nepřesvědčivých výkonech i výsledcích skončili a vyslechli si kritiku, v lize si počínají slušně.

Vyhráli počtvrté za sebou a dál nahánějí vedoucí Plzeň.

Naposledy Trpišovského parta povalila Baník 3:1, byť se zase hodně mluvilo o videu, neodpískaných zákrocích.

„Slavie je hodně aktivní, důrazný a běhavý mančaft, který strašně rychle přepíná z útoku do obrany. Kvalitu má hlavně směrem dopředu, vytváří si šance. Na druhé straně branka se jí dá vstřelit, byť útoky většinou přeruší hned v zárodku. Sice často točí sestavu, ale mají kvalitu a navíc náročný program si to žádá,“ míní Jelínek.

První vzájemný letošní duel v Edenu vzbudil spoustu emocí. Zlín po vyloučení kapitána Procházky dohrával v deseti, navíc krajní bek Cedidla byl za ostrý faul na Ewertona dodatečně potrestán zákazem činnosti na pět utkání. Postihu neunikli ani rozhodčí.

„Tohle je pryč. Víme, jak to tam vypadalo. Na ten zápas jsem se díval, z něčeho budeme chtít vycházet. Rozhodně ale nesmíme být pasivní jako v Edenu,“ ví dobře zlínský trenér.

Chybět mu bude hlavně vykartovaný kapitán Procházka. „Prochy má odehrané téměř všechny zápasy, takže komplikace to je. K fotbalu ale absence patříme. Musíme si s tím poradit,“ ví dobře Jelínek.

Připravené má dvě varianty. „Uvidíme před zápasem, kterou z nich nakonec vybereme. Snad se rozhodneme správně,“ doufá.

Jedna z možností je přesunutí středopolaře Hlinky do obrany, vedle Koláře může hrát i Simerský.

Zraněný je i útočník Silný či krajní bek Cedidla, jehož ostrý zákrok vyvolal na začátku sezony takový poprask. „Ceďa si v zápase v Českých Budějovicích přivodil hodně těžký výron v kotníku. Vypadl z toho a je v rekonvalescenci,“ informuje kouč.

Nedělní duel 16. kola začíná na Letné v osmnáct hodin.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...