V cestě ale stojí olomoucká Sigma, která si další domácí ztráty nemůže dovolit. Bitva na Hané začíná v sobotu v patnáct hodin. Přímým přenosem ji vysílá Česká televize.

„Čeká nás velmi těžké utkání. Olomouc má svoji kvalitu. Její postavení v tabulce neodpovídá síle mužstva,“ říká zlínský trenér Michal Bílek. Ševci mají moravskému sokovi co vracet.

Při posledním vzájemném střetnutí na Letné totiž Sigma zvítězila 4:1. Podobný výsledek by Jiráčka a spol. znovu hodně bolel.

„Chceme tam bodovat,“ říká odhodlaně Bílek.

Zlíňané jedou do Olomouce v klidu. I když poslední duely Fastavu výsledkově nevyšly, bodů mají ševci dost.

„Věřím, že se vrátíme k výkonům ze začátku sezony a na hřišti to bude zase fungovat,“ doufá Bílek.

Ševcům v posledních zápasech viditelně scházel klíčový středopolař Traoré. Africký klenot vedení Fastavu uvolnilo do Slavie, adekvátní náhradu kouč Bílek zatím marně hledá.

„Věděli jsme, že odchodem Ibry dojde k oslabení, že jeho ztráta bude znát. Vždyť je to jeden z nejlepších hráčů ligy, má úžasnou fazonu,“ chválí zahraničního borce bývalý reprezentační trenér, který místo Traorého využívá služeb Hronka a Lukáše Holíka. V příštím kole v Olomouci bude navíc Zlínu scházet vyloučený Podio, takže šanci možná dostane Chorvat Balič.

„Je to pravděpodobná varianta,“ připouští Bílek.

Otazník visí i nad startem Hronka a útočníka Poznara. Ani jeden z nich není stoprocentně fit. „Nějak to poskládáme,“ pousmál se zlínský kormidelník.

Sigmě zase bude scházet Šimon Falta. Šikovný záložník si nakonec bude muset odypykat trest za vyloučení v Liberci. Jakkoliv bylo nesmyslné, což potvrdila i odborná komise rozhodčích, disciplinární i odvolací komise se usnesly, že verdikty ze hřiště se měnit nebudou.

„Byl jsem na to od okolí připravován. Je to tak, jak to je. Víc už se k tomu vracet nechci. Musíme najít pro zápase se Zlínem jinou alternativu,“ řekl trenér Václav Jílek.

Do sestavy Hanáků tak má nakročeno Václav Pilař. Fotbalista, který v začátku sezony naznačil, že i po komplikovaných problémech s kolenem má stále mimořádné schopnosti.

„Je to hráč, který chce být na hřišti a nechce se schovávat. Chce pořád ukázat svou kvalitu a stále má ambice. Věřím, že je bude moct předvést v nejbližších zápasech a že už ho budeme mít k dispozici trvale,“ řekl Jílek.

Jenže… Na úterním tréninku si Pilař poranil kotník a ve středu s týmem přípravu na hřišti neabsolvoval.

„Je to drobnost. Spíš si ho šetříme, aby byl připraven do soboty. Jestli jako hráč základní sestavy, nebo náhradník, to se ještě rozhodneme,“ uklidňuje však situaci Jílek.FORTUNA:LIGA, 12. kolo -

SK Sigma Olomouc (14.) – FC Fastav Zlín (5.)

Výkop: v sobotu 20. října v 15.00, Andrův stadion

Rozhodčí: Rejžek – Nádvorník, Flimmel (Královec)
Ligová bilance: 12-8-4, poslední zápas: 4:1, 12. května 2018
Předpokládané sestavy: Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Kalvach, Houska, Plšek, Pilař – Nešpor.
Zlín: Dostál – Hnaníček, Buchta, Gajić – Matejov, Balić, Jiráček, Lukáš Holík, Bartošák – Beauguel, Železník.
Tip Deníku: 1:1.