„Lokalita a čas budou upřesněny na základě vylosování,“ upozorňuje mluvčí zlínského Fastavu Zuzana Molková.

Celkem ševci odehrají v létě pět utkání. Tři duely budou k vidění ve Sportovním areálu Vlastislava Marečka na Vršavě, jednou zamíří Poznar a spol. na Slovensko a o dějiště utkání s Brnem se teprve rozhodne.

Zlín na úvod vyzve třetiligový Uničov, pak se představí na Tehelném poli, kde se postaví Slovanu Bratislava. Následně prověří sílu Fastavu další slovenský tým, AS Trenčín.

Formu na start ligy budou ševci ladit proti Prostějovu a Zbrojovce. Zahraniční soustředění mužstvo nečeká, připravovat se bude výhradně v domácích podmínkách.

„V létě se bude skládat tým. V přípravě budeme pracovat na tom, co jsme rozdělali. Chceme, aby herní projev byl jiný, abychom dávali více branek, méně je dostávali a více bodovali,“ uvedl trenér Zlína Jan Jelínek.

Jedinou posilou Fastavu je zatím Martin Fillo. Zkušený krajní obránce či záložník přišel na Letnou na přestup z Ostravy. Další nové tváře klub zatím nepředstavil. 

„Určitě budeme tým doplňovat. Nemyslím si, že bychom v prvním kole nastoupili ve stejné sestavě jako proti Slovácku. Od toho je příprava, aby se hráči vyzkoušeli, aby se mančaft doplnil. Chceme krajní hráče, taky někoho do útoku, nějakého gólového hráče. Potřebujeme zpevnit osu hřiště,“ říká Jelínek.

Nový ligový ročník startuje o víkendu 24. a 25. července

Příprava fotbalistů FC Fastav Zlín 

21. červen: zahájení přípravy
24.- 25. červen: kondiční testy v Olomouci
26. červen v 10.30: FC Fastav Zlín - SK Uničov (Vršava)
30. červen ve 20.00: ŠK Slovan Bratislava – FC Fastav Zlín (Bratislava)
3. červenec v 16.30: FC Fastav Zlín - AS Trenčín (Vršava)
10. červenec: FC Fastav Zlín - 1. SK Prostějov (Vršava, čas bude upřesněn)
17. červenec : FC Fastav Zlín – FC Zbrojovka Brno (lokalita a čas budou upřesněny na základě vylosování)
24. července: Start FORTUNA:LIGY 2021/2022


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...