Ševci, kterým sudí Rodina zrušil těsně před přestávkou po zhlédnutí videa pokutový kop, zůstali v tabulce předposlední.

Dynamo v nedělním utkání vzdalo hold hasičům, a tak šéfovi jihočeských hasičů Martinu Svitákovi předal majitel klubu Vladimír Koubek památeční dres. Hráči pak společně s fanoušky uctili minutou ticha památku nedávno zesnulé českobudějovické legendy Karla Melky.

FORTUNA:LIGA, 11. kolo -
SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE – FC TRINITY ZLÍN 2:2 (2:1)
Branky:
30. Lukáš Havel, 34. Daniel Hais – 38. Jan Silný, 77. Lukáš Bartošák. Rozhodčí: Radina - Kříž, Hrabovský (Vokoun) | VAR: Kocourek | AVAR: Vodrážka. Žlutá karta: Silný (Zlín). Diváci: 2 779.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 20:12.
České Budějovice: Janáček – Čolić, Králik, L. Havel, Sluka – Čavoš, Broukal – Čmelík (81. Mršić), P. Hellebrand, Potočný (81. Škoda) – Hais (50. Zajíc).Trenér: Weber.
Zlín: Rakovan – Cedidla (46. Reiter), V. Procházka (C), Simerský – Y. Dramé (73. Bartošák), J. Kolář, Hlinka (80. Fillo), Čanturišvili – Janetzký, Jawo (90+2. Kovinić), Silný (80. Didiba). Trenér: Jelínek.

Zlínský kouč Jelínek po prohraném derby se Slováckem vyměnil hned čtyři hráče. Hostům scházel Hrubý, jen na lavičce zůstali Bartošák, Didiba a Fillo. Šanci od první minuty dostali Simerský, Dramé a také Silný.

Ševci od začátku dobře bránili a také hrozili. V 8. minutě se po pasu středem hřiště ocitl za domácí obranou Dramé, gólman Janáček ale dobře zasáhl.

Blízko gólu pak byl po rohu Čanturišviliho stoper Kolář. Mladý obránce ale mířil pouze do břevna a Simerský se Silným se k dorážce nedostali.

Hlavička Cedidly šla následně mimo.

Dynamo sice bylo v úvodu střetnutí častěji u míče, ale dlouho nijak nebezpečné nebylo. Jihočeši udeřili hned ze své první vyložené šance. Po dohraném rohovém kopu a centru Sluky z levé strany se hlavou prosadil stoper Havel, který svým druhým gólem v sezoně otevřel skóre.

Než se Zlíňané z direktu otřepali, prohrávali 0:2. Nedůslednost v hostující obraně potrestal Hais. Vysoký forvard se trefil hlavou po centru Čoliče, velkou práci ale v šestnáctce FC TRINITY odvedl záložník Hellebrand.

Ševci dokázali ale rychle odpovědět, snížit. Důležitou kontaktní branku zaznamenal Silný. Hostující forvard zblízka dotlačil míč do sítě po centru Čanturišviliho a zákroku gólmana Janáčka. Gól ještě muselo posvětit video. Jihočeši reklamovali ofsajd, ale Jawo se zřejmě míč nedotkl, takže Silný nebyl v postavení mimo hru a připsal si premiérovou ligovou trefu ve zlínském dresu.

Moravané mohli na konci první půle skóre srovnat. Sudí Radina ale penaltu nařízenou za faul gólmana Janáčka na Hlinku po zhlédnutí videa odvolal. Důvodem byla přihrávka slovenského středopolaře na spoluhráče, který byl předtím v ofsajdu.

České Budějovice mohly vedení ve druhé půli navýšit, Čmelík prchl Čanturišvilimu a po úniku mířil obloučkem nad.

Ševci se po změně stran zvedli, hnali se za vyrovnáním. Dramé po průniku a přihrávce střídajícího Reitera pálil z dobré pozice nad.

Další obrovskou šanci hostů zazdil Silný, jež po centru Reitera nedokázal zblízka trefit odkrytou branku.

Ševci udeřili až v 77. minutě, kdy se prosadil střídající Bartošák. V hektickém závěru hosté sahali po obratu, třetí branku ale nepřidali, a tak domů z jihu Čech přivezli alespoň bod, který se za týden pokusí doma potvrdit s Libercem.