„Jsme opět na stejném hotelu, kde se cítíme velmi dobře. Jsme tady už popáté, já osobně potřetí. Jsme rádi, že můžeme využít zdejší komfort, nemusíme nikam dojíždět a můžeme se v klidu připravovat,“ těší kouče Fastavu Jana Kameníka.

Ševci stráví v plážovém resortu v centrální části Turecké riviéry týden. Pobyt na jihu Evropy chtějí maximálně využít. Jiráček a spol. budou na hřišti dvakrát denně, k tomu je čeká posilovna a další jednotky.

Příjemným zpestřením budou dva přípravné duely. Už zítra se dvanáctý tým FORTUNA:LIGY utká s předním lotyšským celkem Spartaks Jūrmala V sobotu se pak Zlínští utkají s běloruským šampionem Bate Borisov.

Fotbalisté Zlína se od neděle připravují v tureckém Beleku, kde sehrají dva přípravné zápasy.Zdroj: FC Fastav Zlín

Fotbalisté Zlína se od neděle připravují v tureckém Beleku, kde sehrají dva přípravné zápasy. Foto: FC Fastav Zlín

„Oba soupeři nás určitě hodně prověří. Mají svoji kvalitu. Zápas s nimi ukáží naše slabá místa, která ve hře máme. Budeme se tak mít od čeho odrazit před generálkou a prvním utkání v Karviné,“ ví Kameník.

Jan Hellebrand
Hellebrand se těší na teplo i další zápasy. Snad si nějaký zahraji, doufá

V Beleku má k dispozici téměř kompletní tým. Luxusního prostředí si užívají také mladíci Cedidla, Hellebrand, Kolář či Hrdlička. „Jsou velkým příslibem klubu do budoucna. Je to vizitka mládeže, sportovního centra na Vršavě. Kluci mají na Letné dveře otevřené. Ty nejšikovnější rády zapracováváme,“ říká Kameník.

Doma zůstal pouze dlouhodobě zraněný Vraštil a Španěl Pedro García Martínez. S novým týmem se naopak sžívají další zahraniční akvizice Davis Ikaunieks, Lamin Jawo, Cheick Oumar Conde a také Martin Matondo Ngimbi, který je ve Zlíně na zkoušce z třetiligového Táborska.

„Jak na tom jsou, napoví právě herní kemp,“ dodává Kameník.

Trenér zlínského béčka Jan Jelínek
Trenér Jelínek zkouší oživit Votavu, do Zlína se vrátil Sklenář