Ševcům dovolená skončila v úterý, kdy se znovu sešli na Letné, aby zahájili měsíční letní dril a přípravu na nový soutěžní ročník FORTUNA:LIGY.

První utkání před startem nadcházející sezony odehrají Jiráček a spol. v sobotu proti Trnavě. Utkání se hraje v Holešově. Ve středu 19. června se Fastav na stadionu v Luhačovicích střetne s brněnskou Zbrojovkou.

O den později pak zlínští fotbalisté zamíří na týdenní herní soustředění do Rakouska. Parta kouče Csaplára najde svůj dočasný azyl v luxusním pětihvězdičkovým Grandhotel Lienzu, který se nachází v centru stejnojmenného malebného městečka ve východním Tyrolsku ležící uprostřed překrásných Lienzských Dolomit. Má exkluzivní atmosféru, rozsáhlé lázeňské centrum a oceněnou restauraci.

„Jedeme letos sice trošku dál, tentokrát to však máme ještě lépe připravené,“ tvrdí sportovní ředitel Fastavu Zdeněk Grygera.

„Chceme být hlavně v klidném prostředí, na osvědčeném místě. Příprava je důležitá, takže jsme pečlivě vybírali hotel, tréninkové hřiště i soupeře,“ přidává bývalý reprezentant.

V Rakousku se Moravané nejprve utkají s mistrem makedonské ligy, celkem FK Škendija 79. Soustředění pak zakončí atraktivní duel s Lokomotivem Moskva. S předním týmem se ševci potkali v základní skupině Evropské ligy i na zimním soustředění v Turecku. „Smlouvy už jsou podepsané,“ informuje Grygera.

Hráče Fastavu po návratu domů čeká nejprve přátelský duel v Újezdci a pak generálka se slovenskou Senicí, která je na programu v sobotu 6. července. O týden později už startuje podzimní část FORTUNA:LIGY.

Letní příprava fotbalistů FC Fastav Zlín

11. června: start letní přípravy

15. června v 16.00: FC Fastav Zlín - FC Spartak Trnava (hřiště Holešov)

19. červen ve 14.00 : FC Fastav Zlín - FC Zbrojovka Brno (hřiště Luhačovice)

20. června: odjezd na soustředění do Rakouska (Grandhotel Lienz)

22. června: FC Fastav Zlín - FK Škendija 79 (Rakousko)

27. června: FC Fastav Zlín – Lokomotiv Moskva (Rakousko), konec soustředění

29. června: Újezdec – FC Fastav Zlín

6. července: FC Fastav Zlín - FK Senica (stadion Letná)