Skóre otevřel ve 20. minutě z trestného kopu Jhon Mosquera, další dva góly po změně straně přidal Pavel Šulc, který má na kontě už jedenáct přesných zásahů a nyní vládne ligovým střelcům.

Hostující trenér Červenka postrádal na západě Čech stopera Didibu. Kamerunec chyběl v Plzni z rodinných důvodů, jeho místo ve středu obrany zaujal Černín.

Do základní sestavy se vrátil Ikugar, marodi Fantiš s Reiterem usedli alespoň mezi náhradníky. Chyběla krajní bek Holík, který nemohl nastoupit po dohodě klubů. Mimo hru jsou dál Tkáč s Žákem.

Ševci začali v Doosan Areně aktivně, od začátku se tlačili do pokutového území Viktorie. V 5. minutě zahrávali trestný kop, Slončík ale mířil jenom do plzeňské zdi.

Domácí odpověděli dvěma rohovými kopy, výraznější příležitost si ale nevypracovali.

Páteční hokejová exhibice mezi Real TOP Praha (bílé dresy) a Zlín Stars (žluté dresy).
Navštívili jsme: Grygera, Koller nebo Duda. Real TOP Praha smírně se Zlín Stars

Plzeň šla do vedení ve 20. minutě, z přísně nařízeného trestného kopu se přesně do šibenice trefil Mosquera. Brankář Dostál udělal úkrok doprava, pak už nedokázal reagovat.

Zlínský gólman si povedený zákrok připsal až po další akci, když nohou vyrazil střelu Šulce.

Plzeň měla v této části hry navrch, vytvářela si šance. Dostál si ale poradil s ránou Mosquery po dohraném rohovém kopu, v dorážce neuspěli Hranáč s Chorým.

Urostlý forvard Viktorie vzápětí pálil znovu, ale ani tentokrát se neprosadil.

Ševci znovu zahrozili po půlhodině hry, z dálky pálil Slončík, ale brankář Jedlička jeho pokus kryl.

Viktorka ale byla dál nebezpečnější, daleko častěji hrozila. Domácí záložník Červ po přiťuknutí Cadu pálil z hranice šestnáctky mimo, před ním neuspěl ani Mosquera.

Velmi aktivní Kolumbijec pak v nastaveném čase první půle připravil šanci pro Chorého, český reprezentant si ale na výtečného Dostála nepřišel.

Moravané o naději na bodový zisk přišli v úvodu druhé půle. Uklouznutí stopera Koláře využil Chorý. Plzeňský útočník pronikl ze strany do pokutového území, přihrál Mosquerovi a jeho střelu usměrnil za bezmocného Dostála na malém vápně stojící Šulc. I když hosté reklamovali ofsajd, o postavení hry se podle sudích nejednalo a branka Viktorie platila.

Trenér Červenka se za nepříznivého stavu 0:2 snažil mužstvo nakopnout střídáním, což se mu částečně povedlo. Zlín se až do konce střetnutí rval o dobrý výsledek, body. Soupeře místy zatlačil, ale do vyložené šance se už ve zbytku střetnutí nedostal.

Celostátní liga v sálovém fotbale, 2. čtvrtfinále: Zlín - Polička 2:3
Zlínským sálovým fotbalistům chyběl ve druhém čtvrtfinále s Poličkou pohyb

Plzeňští kontrolovali hru, náskok a dopředu už se moc nehnali. Přesto v 87. minutě pojistil domácí vedení Šulc. První šanci dravého středopolaře ještě Kolář zblokoval, po následujícím rohu Cadu a zakončení Chorého udeřil a dorážkou pod břevno upravil na konečných 3:0.

Fotbalisté Zlína teď mají před sebou další náročný anglický týden, ve kterém budou nejprve ve čtvrtfinále MOL Cupu bojovat o postup proti Liberci, příští neděli pak doma v lize vyzvou Baník Ostrava. Oba atraktivní duely se hrají na Letné.

FORTUNA:LIGA, 22. kolo -
FC VIKTORIA PLZEŇ – FC ZLÍN 3:0 (1:0)
Branky: 48. a 87. Šulc, 20. Mosquera. Rozhodčí: Berka - Vlček, Novák (Opočenský) | VAR: Starý | AVAR: Hájek. Žluté karty: Kalvach, Cadu, trenér Koubek - Bužek, trenér Červenka, vedoucí mužstva Hellebrand. Diváci: 9134.
Plzeň: Jedlička – Hranáč, Hejda, Jemelka – Kopic, Kalvach, Červ (68. Traoré), Šulc (89. Sýkora), Cadu – Chorý (89. Kliment), Mosquera (68. Vydra). Trenér: Koubek.
Zlín: S. Dostál – Cedidla, Černín, Kolář, Čelůstka (70. Pidro) – Vukadinović (59. Natchkebia), Bužek, Janetzký (59. Nombil), Slončík, Bartošák (70. Schánělec) – Ikugar (78. Fantiš). Trenér: Červenka.