„Jsem rád, že alespoň na pár dní změníme prostředí a chvíli budeme pracovat v jiných podmínkách. Chceme vidět kluky i mimo hřiště. Mužstvo se skládá za pochodu, z velké části bude nové. Určitě nám to prospěje,“ je přesvědčený asistent trenéra Vít Vrtělka.

Krátký přípravný kemp absolvuje celkem 20 hráčů do pole a 3 brankáři. Ve výpravě nechybí ani útočník Filip Žák, který se stal druhou letní posilou Moravanů.

Kádr FC Zlín na soustředění ve Velkých Karlovicích
Brankáři: Stanislav Dostál, Matej Rakovan, Štěpán Bachůrek
Obránci: Lukáš Bartošák, Joss Didiba, Jakub Kolář, Šimon Polášek, Dominik Simerský
Záložníci: Alexandr Bužek, Adam Číž, Youba Dramé, Jan Hellebrand, Lukáš Hrdlička, Jakub Janetzký, Patrik Kulíšek, Tom Slončík, Rudolf Reiter, David Tkáč
Útočníci: Antonín Fantiš, Nedeljko Kovinić, Ndiaye Latyr, Vukadin Vukadinović, Filip Žák

Doma naopak zůstal obránce Martin Cedidla.

Účastník mistrovství Evropy hráčů do 21 let si nyní plní individuální tréninkový plán, k mužstvu se připojí až po návratu ze soustředění, které neabsolvuje ani Kryštof Obadal, Libor Bobčík a zraněný Radim Hamalčík.

Ševci budou bydlet ve Spa hotelu Lanterna, kde budou mít k dispozici veškerý komfort.

„Je tam nádherně. Minule jsem měl pokoj s nádherným výhledem, snad to i teď bude stejné,“ přeje si Vrtělka.

Za tréninky budou ševci dojíždět na sousední Slovensko, do sedmnáct kilometrů vzdáleného Makova, kde to znají z dřívějška.

Věnovat se budou nejen herním věcem a taktice, ale stále nabírat budou i kondici, získávat sílu.

Fotbalisté Zlína po roce změnili název klubu i logo.
Společnost Trinity Bank zmizela z názvu. Ševci vstoupí do sezony jako FC Zlín

„Tréninkový plán se nijak nemění. Bude to stejné jako bychom byli ve Zlíně, akorát budeme v jiném prostředí,“ říká Vrtělka.

Na programu jsou dvoufázové tréninky, moc prostoru na jiné věci nebude.

Hráči se však i přes dril do Velkých Karlovic těší. Alespoň na pár dnů opustí každodenní stereotyp. Tradiční kulisy Baťova města vymění za lesy, klid a přírodu.

„Sice tam mít příliš volna mít nebudeme, abychom třeba vyrazili s kluky na kole, ale změna prostředí nám pomůže. Program však bude nabitý. Budeme tam makat, čas na nějaké stmelování či teambuilding asi nebude,“ tuší záložník David Tkáč.

Ševci se zpět do Baťova města vrátí ve čtvrtek odpoledne. V sobotu sehrají na Vršavě další přípravný zápas proti druholigovému Prostějovu.