Klíčový okamžik úterního duelu přišel po hodině hry. Kvída fauloval Bartošáka a sudí Orel nařídil pokutový kop. Svůj verdikt si nechal ještě odsouhlasit videem.

Zlínský kapitán Poznar nabídnutou příležitost stejně jako před dvěma týdny využil a svým osmým gólem sezony zajistil Ševcům vydřenou výhru 1:0 i důležité tři body.

Moravané, kteří nastoupili ve stejné sestavě jako v sobotu proti Opavě, mohli skórovat už ve 12. minutě, ale přízemní rána Čanturišviliho skončila na pravé tyči.

Pak po nákopu Condeho do hostující šestnáctky a hlavičce Janetzkého propadl míč až Poznarovi, ale zlínský kapitán nedokázal uklidit balon do branky.

Lukáš Bartošák (ve žlutém)
Přišel kontakt, určitě to byla penalta, má jasno faulovaný Bartošák

Po půlhodině hry se parádním průnikem blýskl Bartošák. Krajní bek Fastavu přešel přes tři bránící hráče, gól ovšem nedal.
Ševci s přibývajícími minutami zvyšovali obrátky, tlačili se do zakončení. Prudkou ránu Matejova po rohu odvrátil příbramský zadák, hlavička Poznara šla těsně vedle.

V závěru prvního poločasu se k zakončení dostal Janetzký, hostující gólman Melichar však míč vyrazil. Byla to vůbec první střela Fastavu mezi tři tyče. Na druhé straně Středočeši v úvodní části vůbec nebezpeční nebyli.

Rozháranou pasáž v úvodu druhé půle utnul až penaltový zákrok na Bartošáka. Středočeši po inkasované brance otevřeli hru a začali útočit, což domácím svědčilo.

Poznar ani Fantiš ale protivníka nedorazili, a tak se Zlíňané o těsné vedení strachovali až do konce.
Fastav ale hubený náskok stejně jako na konci základní části nepustil, doma slavil další triumf.

Skupina o záchranu pokračuje zase o víkendu. Fastav se v neděli představí na Stínadlech, kde vyzve domácí Teplice.

FORTUNA:LIGA, skupina o záchranu, 2. kolo

FC Fastav Zlín - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 62. Poznar z penalty

Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock (Musil) | VAR: Marek| AVAR: Podaný

Žluté karty: Dramé, Díl (oba Příbram)

Diváci: 1350 (omezený počet)

Zlín: Dostál - Matejov, Buchta, Simerský, Bartošák – Džafič (64. Fantiš), Hlinka, Conde (46. Jiráček), Čanturišvili (89. Cedidla) – Poznar (89. Bačo), Janetzký (78. Jawo). Trenér: Páník.

Příbram: Melichar – Kvída (70. Slepička), Dramé, Kingue, Cmiljanovič - Tregler, Rezek (70. Díl) – Škoda (55. Pazdera), Zorvan (82. Kleščík), Jindráček (55. Antwi) – Polidar. Trenér: Horváth.