„Měl jsem i jiné nabídky, ale Zlín se ozval mezi prvními kluby a jeho jednání bylo rychlé a férové. Na podmínkách jsme se domluvili velice rychle,“ říká někdejší hráč Plzně či konkurenčního Slovácka.

Procházku na Letnou zlákal také kouč Páník, který ostříleného zadáka vedl nedávno v Ostravě.

„S trenérem jsem samozřejmě mluvil. Známe se z mého předchozího působiště. Volal mi, potvrdil zájem klubu i svůj. Neměl jsem nad čím přemýšlet. V systému se čtyřmi obránci bych měl hrát stopera,“ očekává.

V minulosti nastupoval také na pozici defenzivního záložníka. Lépe se však cítí ve středu obranu.

„Dříve jsem tam hrál rád, protože jsem se dostal více k míči a mohl podporovat i ofenzivu. V poslední době už ale hraji jenom vzadu,“ připomíná.

Ze současného kádru Zlína zná jenom pár hráčů. S kapitánem Jiráčkem se potkal v Plzni, s Hlinkou a Poznarem zase nosil dres Baníku.

„Ze vzájemných utkání si ale pamatuji i další kluky. V tomto problém nebude,“ předpokládá.

Procházka dobře ví, že Fastavu se minulá sezona vůbec nepovedla. Věří, že svými výkony přispěje ke klidnějšímu a daleko lepšímu ročníku.

„Proti Zlínu to vždycky byly těžké zápasy. I když jsme vyhráli nebo prohráli, pokaždé to bylo hodně vyrovnané. Zápasy vždycky měly dobrou atmosféru. Věřím, že se nám bude dařit a budeme pravidelně sbírat body,“ přeje si nejen nová zlínská akvizice.

Procházka svoji bohatou fotbalovou kariéru odstartoval v klubu ZKZ Břasy, odkud ještě jako mládežník přestoupil do Plzně. Většinu ze svých 360 prvoligových zápasů odehrál právě ve Viktorii.

Na západě Čech oslavil dva mistrovské tituly. V minulosti působil také ve Slovácku a naposledy v Baníku Ostrava.

V roce 2016 zamířil do tureckého Osmanlisporu, odkud se vrátil zpět do Česka.

S Baníkem pod vedením současného zlínského trenéra Páníka si v sezoně 2018/2019 zahrál finále poháru MOL CUP. Ostravští fotbalisté ale trofej nezískali, když na Andrově stadionu v Olomouci podlehli Slavii Praha.