Sobotní zápas na Letné ovlivnilo rychlé vyloučení hostujícího stopera Havla v 1. minutě. Zlíňané dlouhou přesilovku využili. Do přestávky skórovali útočníci Kozák s Balajem, triumf týmu FC Trinity po změně stran završili Vukadinovič s Didibou a Koviničem, debakl Jihočechů v závěru mírnil střídající Zajíc.

Naděje hostů na body či přijatelný výsledek zhasly hned v úvodu. Obránce Havel těsně před vlastní šestnáctkou zastavil unikajícího Vukadinoviče a po 36 sekundách musel ze hřiště.

Zlín se v početní výhodě chvíli hledal. Kozák s Dramém své šance neproměnili, na druhé straně v úniku neuspěl ex-zlínský Potočný.

Ševci svůj velký tlak přetavili ve vedoucí gól až ve 26. minutě. Po centru Cedidly se hlavou prosadil nepokrytý Kozák.

Vzápětí skóroval Čanturišvili, sudí Nehasil ale branku gruzínskému fotbalistovi po zásahu videorozhodčího neuznal. Chváli předtím se totiž Kozák ocitl v ofsajdu.

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší fotbalová adresa
ANKETA: Fanoušci fotbalu, pozor! Hlasujte o nejlepší adresu ve Zlínském kraji

Moravanům to ale nevadilo. Krátce před přestávkou totiž Balaj po Simerského přihrávce placírkou uklidil balon k tyči a bylo to 2:0.

Zlín měl i po změně stran herně jasně navrch. Svoji převahu vyjádřil dalšími třemi brankami. Nejprve střelu Balaje dorazil pod břevno Vukadinovič, v závěru se prosadili Didiba a střídající Kovinič.

Za hosty snižoval v 78. minutě Zajíc. V závěru ještě pálil Potočný do břevna. Ševci ale měli daleko víc šancí, Dramé se Slončíkem ale v jasných pozicích mířili mimo.

Fotbalisté Zlína se pokusí na jasnou výhru 5:1 navázat i o Velikonocích, kdy na severu Čech vyzvou trápící se Slovan Liberec.

FORTUNA:LIGA, 25. kolo -
FC TRINITY ZLÍN – SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:1 (2:0)
Branky:
26. Kozák (Cedidla), 43. Balaj (Simerský), 56. Vukadinović, 82. Didiba (Simerský), 90+3. Kovinić – 78. Zajíc (Sluka). Rozhodčí: Nehasil - Šimáček, Matoušek (Dorušák) | VAR: Kocourek | AVAR: Váňa. Červená karta: 1. Havel (České Budějovice). Žlutá karta: Slončík (Zlín). Diváci: 1729.
Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, Procházka, Čanturišvili – Dramé (87. J. Hellebrand), Hlinka, Didiba (87. Tkáč), Vukadinović (87. Fantiš) – Balaj (67. Slončík), Kozák (67. Kovinić). Trenér: Vrba.
České Budějovice: Šípoš – Sladký (70. Grič), Králik, Havel, Skovajsa (46. Sluka) – P. Hellebrand, Hora, M. Čermák (80. Penner), Čavoš (4. Broukal) – Mich. Škoda (70. Zajíc), Potočný. Trenér: Zápotočný.