Západočeši jsou od středy kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem v týmu v karanténě. O náhradním termínu rozhodne LFA v nejbližších dnech.

Hráče ani členy realizačního týmu Fastavu informace nepřekvapila. „Od středy to bereme jako hotovou věc,“ prohlásil asistent trenéra Zlína Jan Somberg.

Vedení Fastavu nyní řeší, jak dlouhou třítýdenní pauzu bez zápasu vyplní. „Není to moc příjemné, ale musíme si s tím nějak poradit,“ ví dobře Somberg.

Obránce Fastavu Zlín Lukáš Vraštil.
Vraštil vypadl ze sestavy, stal se otcem. Svět se úplně otočil, říká s úsměvem

Moravané se tak do ligy vrátí až na začátku dubna, kdy ve velikonočním utkání vyzvou Karvinou.

Plzeňští měli už tuto sobotu sehrát šlágr 23. kola proti druhé Spartě, kterou vede bývalý dlouholetý trenér Viktorie Pavel Vrba, ale třaskavý duel se stejně jako bitva se Zlínem odkládá.

Západočechy může izolace nařízená krajskou hygienickou stanicí mrzet o to víc, že měli před soubojem s rivalem slušnou formu. Vyhráli poslední čtyři soutěžní utkání. Spartu v lize porazili pětkrát za sebou.

Kvůli covidu-19 už v této sezoně musela do karantény víc než polovina prvoligových celků a odložena byla řada zápasů. Problémy s koronavirem měly i další týmy, které ale do izolace nemusely.

Většina utkání se už dohrála, aktuálně jsou vedle dvou plzeňských duelů odloženy ještě dva zápasy Slovácka a jedno utkání Sparty.

Letenští se vrátili z karantény a v úterý absolvovali dohrávku 21. kola s Příbramí (4:0), jejich souboj 22. kola v Jablonci ještě náhradní termín nemá.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...