Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...
Ševci věci, které neovlivní, neřeší, a tak se dál chystají na nedělní mrazivou bitvu.

Aby pošetřili hrací plochu na Letné, tradiční předzápasový trénink absolvovali neobvykle v tréninkovém centru Vršava na umělé trávě.

Za hustého sněžení byl i čas na vtípky, úsměvy.

V táboře Slavie ale nálada není bůhvíjak dobrá. Pražanům se do Baťova města příliš nechce. Nejen kvůli terénu, ale i zdlouhavému cestování, náročnému programu. Vždyť ještě ve čtvrtek hráli v Evropskou ligu v Tiraspolu.

„Slavia požádala LFA z důvodu nebezpečné cesty pro autobus a vozidla klubu a našich fans, z důvodu obavy o zdraví hráčů i regulérnost soutěže o odložení nedělního zápasu ve Zlíně. Naše žádost byla zamítnuta. Takže v 16 hodin vyrážíme,“ napsal odpoledne na sociální síť X (dříve Twitter) předseda představenstva českých vicemistrů Jaroslav Tvrdík.

Brankář Hamburku SV Daniel Heuer Fernandes si vstřelil šílený vlastní gól.
VIDEO: Šílený vlastňák baví svět. Gólmana při odkopu zradil drn, je pro smích

Na jeho post následně reagovala LFA, která prý nedostala žádnou oficiální žádost o odklad. Podle řídícího orgánu nic nebrání tomu, aby se nedělní utkání na zlínské Letné odehrálo.

„Žádnou oficiální žádost ze strany Slavie jsme neobdrželi,“ vzkázala LFA. „Zároveň je potřeba jasně říct, že LFA v posledních dnech kvůli počasí detailně a pečlivě sleduje dění na všech stadionech a Zlín není výjimkou. Současný stav hrací plochy je na Letné vyhovující k odehrání zápasu se Slavií a dle předpovědi počasí by se na tom nic měnit nemělo ani v neděli. Do startu utkání navíc zůstává více než den.“

Tvrdík ale oponuje tím, že vedení klubu komunikovalo odklad s LFA telefonicky. „Schovávat se za to, že nepřišla v sobotu odpoledne oficiální žádost na brandovaném papíru, je absolutní vrchol dnešního dne. Vedení LFA potřebuje změnu a v únoru ji předložíme,“ nechal se slyšet vytočený boss Slavie.

Podle silničářů napadlo ve Zlínském kraji od pátečního večera do sobotního večera kolem dvaceti centimetrů sněhu. Na rozdíl od Jihočeského kraje a Vysočiny byly regionu silnice převážně mokré a sjízdné. Počet dopravních nehod podle policistů nevybočoval z průměru během jiných dnů. Ani hasiči nehlásili ze svého pohledu ve Zlínském kraji mimořádnou situaci.

Problémy jsou ale jinde. Slávistická výprava byla před půlnocí ještě na cestě. 

„63 km, 2 hodiny 15 minut. Autobus stojí. Tímto tempem do Zlína bude cesta přes 11 hodin s příjezdem kolem třetí ráno. Raději dál již bez komentářů a dalších tweetů. Po včerejším podvečerním příletu z Tiraspolu budou hráči zítra v top kondici na skvělé ploše v báječném počasí," ironicky napsal Tvrdík. 

Z původního programu 17. kola zbývají jen tři zápasy. Dva z nich se hrají v neděli a vedle Slavie nastoupí i vedoucí Sparta. Odložení velké části kola kola kvůli nepříznivému počasí zažila fotbalová liga naposledy v éře před nástupem vyhřívaných trávníků. V březnu 2005 se neuskutečnilo dokonce šest z osmi zápasů a hrálo se jen na stadionech, které měly vyhřívané terény.