Trenér Vrba při své zlínské premiéře vsadil na osvědčené tváře. Na hrotu dostal šanci Kozák, v záloze nastoupili mazáci Fillo, Hlinka, Didiba, Fantiš a Čanturišvili. Jen mezi náhradníky zůstal kapitán Procházka, nováček Jeřábek či talent Slončík.

V sestavě Baníku scházel podle očekávání zraněný kanonýr Almási.

Jako první zahrozili domácí, pohotovou ránu Fantiše lapil do rukavic gólman Laštůvka. Ševci byli dál aktivnější. Na střílený centr Bartošáka z levé strany těsně nedosáhl Fillo, nepříliš prudkou hlavičku Simerského chytil Laštůvka.

Baník odpověděl třemi pokusy Plavšiće. Zlínský gólman Rakovan ale pokaždé dobře zasáhl.

Zdroj: Libor Kopl

Nezáživnou a rozháranou pasáž utnula až gólová akce Baníku ve 41. minutě. Po nedůsledném odkopu Filla Miškovič hlavou přistrčil míč na Klímu, který jej podél vyběhnutého Rakovana uklidil do sítě.

Ještě před přestávkou tvrdě vypálil Kaloč, skóre 0:1 už ale nezměnilo.

Hned v úvodu druhé půle měl na kopačce druhý pojišťovací gól hostující Kuzmanovič, Rakovan ale skvěle zasáhl.

Ševci nepříjemnou chvíli přečkali a v 57. minutě skóre srovnali. Centr Cedidly ještě odvrátila ostravský obrana, Čanturišviliho střelu ale Kozák šťastně tečoval zády za bezmocného Laštůvka. Zkušená zimní posila FC Trinity se prosadila hned při své premiéře.

Čtvrt hodiny před koncem narušili zápas fanoušci Baníku, kteří za brankou Rakovana zapálili ohně a odpálili ohňostroje, duel byl na pár minut přerušen. Čekalo se, až se mlha rozplyne.

Baník měl za nerozhodného stavu 1:1 častěji balon na kopačkách, měl herně navrch, ale přes organizovanou obranu Zlína se nedokázal prosadit.

Ševci vyčkávali, hrozili z brejků a po špatných rozehrávkách nepřesných zadáků Baníku. V 82. minutě mohl završil obrat střídající Vukadinovič, ale špatnou malou domů Lischky nepotrestal.

V hektickém závěru se na druhé straně dvěma famózními zákroky blýskl Rakovan. Dvoumetrový slovenský gólman zneškodnil tutovky Miškoviče. Chorvatský záložník se v jasných šancích neprosadil nohou ani vzápětí hlavou.

Baník v závěru sahal po výhře, ale ani střídající Buchta skvělého Rakovana nepřekonal.

Fotbalisté Zlína se pokusí na slušný výkon a první jarní bod navázat i příští sobotu na hřišti neoblíbeného Jablonce.

FORTUNA:LIGA, 17. kolo -
FC TRINITY ZLÍN – FC BANÍK OSTRAVA 1:1 (0:1)