„Tentokrát bych běžel jiným směrem,“ vtipkuje.

Na poslední domácí duel s klokany jenom tak nezapomene.

Nejprve po Procházkově centru ve 31. minutě napálil balon z hranice šestnáctky nechytatelně do sítě, aby v nastavení završil triumf ševců druhou brankou.

„Zápas si určitě vybavuji. Byl to můj první a druhý ligový gól, na to se prostě nezapomíná,“ ví dobře.

„Doufám, že se mi to povede zopakovat a znovu přispěji k výhře,“ přeje si před víkendovým střetnutím.

Ševci na devatenáctiletého středopolaře spoléhají. Na jaře nastupuje pravidelně, v Červenkově týmu patří ke stěžejním borcům.

„Cítím se moc dobře. Jsem rád, že mám důvěru a hraji. Chci příležitosti dál splácet svými výkony a být platný,“ říká odhodlaně. Zlíňané potřebují před vlastním publikem bodovat. Minulý týden sice remizovali v Českých Budějovicích, předtím ale padli s Baníkem a další domácí zaváhání by je hodně bolelo, navíc se soupeřem, který se nyní nachází ve spodní skupině hrající o záchranu.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

I když se klokanům příliš nedaří a na jaře ještě nezvítězili, nebudou pro Moravany snadným protivníkem.

„Bohemka je nepříjemný tým s kvalitními hráči v sestavě. Nejsou to jenom bojovníci, dneska už je na tom tým velice dobře i fotbalově. Nečeká nás nic lehkého. Bude to těžký zápas, který ale chceme vyhrát,“ uvedl Slončík.

Celek z Vršovic se souží hlavně v koncovce. Klokani ve 24 ligových duelech zaznamenali jenom dvacet branek, nejméně ze všech účastníků FORTUNA:LIGY.

„Možná se Bohemka gólově trápí, ale vpředu má velice dobré hráče,“ říká Slončík.

„Budeme si na ně muset dávat pozor. Jestli to bude o jedné nebo dvou brankách, uvidíme až v sobotu. Určitě ale budeme chtít skórovat jako první, což se nám na jaře moc nedaří. To pro nás bude v tomto zápase velice důležité,“ míní.

Ševci chtějí uspět i z důvodu většího klidu v reprezentační pauze, která následuje hned po víkendovém střetnutí.

Fotbalová FORTUNA:LIGA: Dynamo České Budějovice - FC Zlín.
Bod bereme všemi deseti, říká Červenka. Dostálovi gól nevyčítal. Co má Didiba?

Zatímco většina fotbalistů Zlína zůstane v Baťově městě a bude si plnit klubové povinnosti, Slončíka zřejmě čeká reprezentační premiéra v týmu českých lvíčat.

„Je možné, že pojedu s jednadvacítkou, ale vůbec nevím, zda budu nominovaný. S nikým jsem nemluvil, žádné informace nemám,“ tvrdil ve čtvrtek dopoledne.

Trenér Suchopárek jména hráčů zveřejní až na páteční tiskové konferenci v jedenáct hodin. Do té doby musí zlínský odchovanec čekat.

Jisté je, že přípravné zápasy s českou dvacítkou proti Portugalsku a Anglii vynechá.

„Reprezentační pauzy jsem v klubu ještě nezažil. Pro mě je normální, že jezdím na srazy, za což jsem moc rád. Na každou akci se těším, vždycky je to pro mě nová zkušenost,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...