Odchovance ševců chválil také asistent trenéra Jan Trousil. „Celý týden jsme se bavili s kluky, co po nich chceme. I při malých hrách na tréninku vyžadujeme po ztrátě okamžitě presink,“ popisoval plzeňský asistent a na Tomu Slončíkovi bylo vidět, že je mu takový styl vlastní.

„I když dvakrát třikrát ztratil balon, hned ho zase vybojoval. To je pozitivní. Pokud ty návyky mít nebude, tak nemůže plnit pokyny a principy, které ve hře máme,“ pochvaloval si Trousil.

Blonďáček, který vzhledem připomíná zpěváka Adama Mišíka, na sebe upozornil nejen vizáží, ale i výkonem. Poprvé skóroval ve 4. minutě, vzápětí se trefil znovu.

Celý první poločas hýřil aktivitou směrem dopředu, ale po ztrátě míče okamžitě přepnul, zařadil zpátečku. Přesně podle pokynů plzeňských trenérů.

„Základní jedenáctka se ale bude tvořit až proti silnějším soupeřům na soustředění v Rakousku,“ prozradil Trousil s tím, že noví hráči ale v přípravě poctivě makají. „Chtěli jsme je, protože věříme, že nám pomohou. Teď už je všechno na nich,“ dodal jeden z pomocníků hlavního trenéra Miroslava Koubka.

Zatímco Slončík se chystá s Plzní na další ligovou sezonu, Zlíňané po sestupu do druhé ligy skládají nový tým. O víkendu hráli s Líšní 0:0, v týdnu k Tomáši Poznarovi a Davidu Machalíkovi přibudou další hráči.