Pak nehrál kvůli hematomu a teď, v době pandemie koronaviru, kdy je FORTUNA:LIGA dočasně přerušená, si při běhání zlomil zánártní kůstku a má po operaci!

„Byla i varianta nechat si sádru, ale chtěl jsem operaci z důvodu větší jistoty do budoucna,“ vysvětluje jeden z velkých talentů Fastavu a mladší bratr slávistického středopolaře, který se zranil minulé pondělí při plnění individuálního tréninkového plánu.

Při klasickém běhu špatně došlápl a bylo zle.

„Ze začátku to jen tak pobolívalo, mohl jsem normálně chodit. Bohužel po nějakém čase, když noha ztuhla a natekla, tak jsem na ni nemohl ani stoupnout,“ popisuje smutně.

Po konzultaci s generálním manažerem Grygerou se rozhodl pro operaci. Přednost před zlínskými odborníky nakonec dostali specialisté z Prahy. Zákrok podstoupil v nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.

Bez fotbalu, ať situace ohledně pandemie dopadne jakkoliv, bude minimálně šest týdnů.

„Pokud všechno bude v pohodě, začnu po této době s rehabilitací a následně s během,“ má jasno.

Zlínský mladík snáší další nepříjemný moment kariéry statečně. Neznervózňuje jej ani fakt, že zranění přibývají a na marodce na svůj věk tráví až příliš času.

„Myslím si, že to moc ovlivnit nemohu. Někdo toho má víc a někdo zase vůbec. Já jen doufám, že po tomto zranění už bude všechno v pohodě,“ věří středopolař Fastavu.

V každodenním kontaktu je nejen se starším bratrem Patrikem, kterého v zimě koupila pražské Slavia ze Slovácka, ale i spoluhráči ze Zlína a dalšími kamarády.

„Kluci mi psali, ať se dám brzy do pořádku. S bráchou jsem v kontaktu neustále, ať už ohledně fotbalu nebo teď zranění,“ říká.

S trenérem Páníkem po svém úrazu ještě nemluvil, v kontaktu je především s generálním manažerem Grygerou. Právě s někdejším reprezentačním obráncem řešil všechno kolem zranění i operace.

Jedinou útěchou ve složitém období je fakt, že kvůli šířící se nákaze a vládním bezpečnostním opatřením až doposud byly všechny sportoviště uzavřené. Přerušená je FORTUNA:LIGA, odloženo bylo EURO i další významné mezinárodní akce. Hellebrand a spol. přišli o kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let.

„Byla nutnost ji minimálně odložit. Doufám, že se to bude hrát , až se situace zlepší,“ věří zlínský záložník, který je optimistou i v případě dohrání české nejvyšší fotbalové soutěže.

„Doufám, že se liga dohraje,“ přeje si.

„Myslím si, že hráči i diváci jsou pro. Záleží pouze na pandemii,“ ví dobře.

Počet lidí nakažených koronavirem v Česku se v pondělí zvýšil o 235 na celkových 4822. Z nemoci covid-19 se dosud uzdravilo 121 lidí, naopak 78 pacientů s koronavirem v nemocnicích zemřelo.

„Je to těžké období, které je ale nezbytné přečkat. Jde o zdraví lidí, takže fotbal počká,“ uvedl Jan Hellebrand.

„Doufám, že budu co nejdříve moct zase hrát a že pandemie bude co nejdříve pryč,“ zakončuje povídání.