„Zlín se nabídl, vyšel mi vstříc. Potřeboval pomoct stejně jako já, takže jsme si párkrát zavolali a hned jsme se domluvili," uvedl v rozhovoru pro klubovou televizi zkušený devětadvacetiletý forvard.

Wágner se na Moravu stěhuje po třech měsících v Mladé Boleslavi, kam přišel teprve na konci června a v nejvyšší soutěži za ni odehrál tři zápasy.

„Jednání bylo hrozně rychlé. Akce kulový blesk. Řešilo se to až na poslední chvíli. Doufám, že bude úspěšná pro mě i pro Zlín,“ přeje si bývalý hráč Příbrami, Plzně, Jablonce nebo Karviné.

Důrazný fotbalista do Baťova města zamířil kvůli přetlaku v útoku Mladé Boleslavi, protože v klubu nečekaně zůstal rekordní střelec minulé sezony Rus Nikolaj Komličenko.

„Samozřejmě to byla ta nejdůležitější věc, kvůli které to vzniklo,“ přiznává. „Někdy se události vyvrbí tak, jak neočekáváte. Všichni byli smíření s tím, že odejde. I sám Komli se s námi loučil,“ přidává Wágner.

Zkušený forvard bude na Letné hostovat do konce kalendářního roku. „Jsem rád, že už je to vyřešené. Teď už mě čekají zápasy za Zlín,“ říká.

Do minulosti už se nedívá. Naopak vyhlíží lepší zítřky. Ve Zlíně se potká se známým trenérem Csaplárem, kterého zná z působení v Příbrami.

„Všichni víme, jaký styl uznává. Že chce dávat spousty gólů a hlavně chce hrát hezký a ofenzivní, což je pro mě jako pro útočníka důležité. Snad si to sedne a bude fungovat,“ doufá.

Fanoušci by Wágnera rádi viděli na hrotu po boku Poznara. Sázka na dvě věže by mohla Fastavu vyjít.

„Věřím, že nám to bude oběma šlapat. Budeme nebezpeční, budeme se prosazovat a dělat body,“ přeje si.

Nová zlínská posila se z dřívějšího působení zná pouze s kapitánem Jiráčkem.

„Kluky ale znám, protože se nějakou dobu potkáváme na hřišti. A třeba vedle Dostyho jsem seděl v letadle při společné cestě na soustředění,“ vybavuje si.

Jinak Fastav považuje za stabilní ligový klub, který v minulosti opanoval MOL Cup a zahrál evropské poháry. „Sice si prošel i horším obdobím, ale nějaké jméno určitě má,“ je přesvědčený.

Po příchodu do Baťova města si žádné velké cíle nedává. „Odjakživa dávám góly, takže je chci střílet i tady ve Zlíně. Udělám proto všechno,“ slibuje.

„Může jich být klidně méně, ale mohou být o to důležitější. Já ale věřím, že jich bude víc a budou ještě důležitější,“ přidává s úsměvem.

Ševcům chce pomoct do horní poloviny tabulky. „Nejsme ten tip, který by hulákal nahlas, že chceme hrát nahoře a že se nám bude dařit, když jsem tady na hřišti ještě nebyl,“ usmívá se.

„Snad bude pohled na tabulku každý týden příjemný,“ dodává.

Wágner má dosud v nejvyšší soutěži na kontě 251 zápasů a 72 vstřelených branek. V lize si zahraje v šestém klubu. Před příchodem do Mladé Boleslavi pomohl v minulé sezoně Karviné k udržení v nejvyšší soutěži. Nastupoval také za Příbram, Plzeň a Jablonec.