„Snad tak hrozné to nebude,“ doufá třiadvacetiletý stoper týmu FC Trinity.

Start na slavné Jizerské padesátce neplánuje.

Před sebou má jinou těžkou šichtu.

Ševci zažili vánici už loni na jaře v Českých Budějovicích, kde na složitém terénu i bez vyloučeného Čanturišviliho v desíti urvali cenný bod. „Obavu ze zasněženého hřiště nemám. Terén bude pro oba týmy stejný,“ ví dobře.

Zlíňané vnímají důležitost víkendového střetnutí. Se Severočechy v tabulce FORTUNA:LIGY sousedí, z patnácté příčky na ně ztrácejí pouhé tři body, takže v případě triumfu se na neoblíbeného soka dotáhnou. „S Jabloncem to bude klasický duel o šest bodů. Očekávám utkání plné osobních soubojů, moc fotbalu asi k vidění nebude,“ předpokládá.

Proti Moravanům hraje nejen letošní venkovní bídná bilance, když na soupeřových hřištích ještě ani jednou nezvítězili, ale i vlastní minulost. Ševci na Střelnici naposledy slavili před patnácti lety, v dubnu 2008!

„Nijak se o tom nebavíme, to jsou spíš záležitosti vás novinářů,“ mávl rukou mladý zadák. „My se s kluky soustředíme na nejbližší zápas. Za sebe mohu říct, že uděláme maximum pro to, abychom to zvládli tak, jak potřebujeme,“ přidává odhodlaně.

Jablonečtí si ale po úvodním debaklu v Edenu proti Slavii 1:5 potřebují udobřit fanoušky. „Je otázka, kolik lidí přijde. Návštěva asi nebude nijak velká,“ tuší Kolář.

Podle něj soupeře zápas na Slavii nijak nepoznamená.

„Rychle to hodí za hlavu a bude se snažit s námi uspět. Věřím, že to zvládneme,“ pronesl.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v úvodním jarním zápase remizovali s Baníkem Ostrava.
Objektiv Jana Zahnaše: fanoušky na Letné pořádně zahřál až závěr a ohňostroj

Zlíňané se soustředí hlavně na sebe. Úvodní jarní duel s Baníkem zvládli slušně, remízu 1:1 museli při soutěžní premiéře trenéra Vrby brát.

Známý kouč v prvním duelu po zimní pauze ukázal i na Koláře. Zlínský odchovanec, kterého čeká jubilejní čtyřicátý start v české nejvyšší soutěži, dostal přednost před posilou Jeřábkem i kapitánem Procházkou.

„Moc si důvěry vážím,“ tvrdí. „Jsou tady se mou další tři zkušení stopeři, kteří mají odkopáno daleko víc než já, popravdě jsem ani nečekal, že budu hrát,“ přiznává.

Třiadvacetiletý obránce nakonec společně s parťákem Simerským obstál, byť Baník si hlavně v závěru utkání vypracoval obrovské šance a sahal po výhře.

Kolář ovšem nepropadl, počínal si velmi slušně. „Moje úkoly? Stoperská pozice je stejná pod každým trenérem. Fakt záleží jen na nějakých detailech. V něčem málo se to změnilo, ale nic zásadního,“ říká.

Ve dvojici se Simerským, jenž se často vytahoval dopředu a tlačil se do zakončení, byl defenzivnějším borcem. „To je prostě Sima,“ usmívá se.

„Taková jeho klasika je, že se během zápasu několikrát sebere a utíká k soupeřovi do vápna,“ pokračuje.

„Škoda, že mu to nevyšlo, aby nám třeba pomohl gólem, ale myslím, že to bude dělat dál. A když jej kluci ze středu zálohy zastoupí, nevidím v tom žádný problém,“ doplňuje.

V domácím duelu proti Jablonci se hezkým gólem blýskl Kolář, který v letošní sezoně skóroval už dvakrát a společně s Dramém a Bartošákem jsou po zimním odchodu Jawa nejlepšími střelci týmu.

V přípravě se dařilo i dalším bekům, což zřejmě není úplná náhoda. „Máme výšku a docela velkou sílu při útočných standardkách,“ míní.

Proti Baníku ale šťastnou tečí srovnal zkušený útočník Kozák. „Potřebujeme, aby se do pohody dostali útočníci a stříleli góly hlavně oni,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...