Bosenský záložník kvůli velké marodce zřejmě v sobotu nastoupí od první minuty a pokusí se společně s dalším ševci sejmout bývalý tým.

„Budeme chtít využít chyb v jejich obraně, která může být zranitelná,“ cítí zkušený devětadvacetiletý fotbalista.

Slabiny ve hře Mladé Boleslavi se ale hledají velmi těžce. Zato přednosti Středočechů jsou jasné.

„Soupeř má smrtící útok. Komličenko i Mešanovič jsou góloví,“ dobře ví nejen Džafić, který ve města automobilů loni na podzim hostoval, takže mužstvo dobře zná.

I proto letošní výkony Matějovského a spol. Džafiće nepřekvapují.

„Myslím, že se posílili na každém postu, hlavně v obraně. I předtím byl tým dobrý, akorát neměl takové výsledky. Teď jim to sedlo a zaslouženě jsou třetí,“ je přesvědčený. Bolka ale zatím úřaduje pouze v domácím prostředí, na soupeřových hřištích už tolik nezlobí.

„Může to být výhoda i nevýhoda. Určitě to venkovní trápení budou chtít u nás prolomit, ale mohou být pod lehkým tlakem,“ přemítá.

I když má v týmu soupeře kamarády, hecování neplánuje.

„Před zápasem to nikdy nedělám, spíš až po utkání si s kluky něco řekneme. Nikomu volat nebudu,“ tvrdí.

Ševci se nyní soustředí hlavně sami na sebe. Po dvanácti odehraných kolech nejsou v situaci, kdy by měli rýpat do protivníka nebo se s někým na dálku škádlit.

Problémů je na Letné dost, výsledky jsou špatné, umístění v tabulce mizerné.

„Šňůra bez výhry je hrozně dlouhá. Víme, že je to těžké pro fanoušky, ale pro nás ještě těžší. Chceme to zlomit a najet na nějakou vítěznou vlnu,“ říká Džafić.

Podle něj se nálada po výměně trenéra zlepšila. Mužstvo dostalo nový impulz, v kabině je zase živo.

„Trenér Kameník je profesionál, ale zároveň chce mít i pohodu v kabině, čímž netvrdím, že trenér Csaplár ji taky nechtěl. Možná to dělat trochu jinak, než jsme byli zvyklý,“ prohlásil.

Zlínští fotbalisté reprezentační přestávku využili k odpočinku i k nabrání kondice před dalšími náročnými podzimními duely. Ve druhém týdnu se věnovali nácviku taktických věcí.

„Jak na tom jsme, uvidíme až po zápase. Podle mě jsme ale dobře potrénovali. Věřím, že nám pauza prospěje i do dalších zápasů,“ přeje si rodák z města Visoko.

Velkým problémem Fastavu před sobotním utkání s Mladou Boleslaví je obrovská marodka. Mimo hru je podle informací Deníku až dvanáct hráčů kádru. Džafić je ale na rozdíl od spoluhráčů fit.

„Komplikace to je. Jiní hráči jsou ale připravení nastoupit. Měli bychom se s tím poprat,“ věří.

Bosenský fotbalista letos nastoupil do deseti mistrovských utkání, na první gól stále čeká. Celý zápas naposledy absolvoval na konci letních prázdnin proti Karviné. Pak spíše střídal. „Trenéru Csaplárovi se jiní hráči asi líbili víc. Nevím, jestli mně výměna trenéra pomůže, je to jen na mě. Snad teďka využili šanci,“ doufá.