Ševci chtěli hrát semifinále na domácím stadionu, před vlastním publikem, ale hned po losu bylo jasné, že pojedou ven, na druhou stranu republiky.

„Nejde ani tak o soupeře, jako spíš o náročné cestování. Pro nás je sezona těžká, mezi ligovými zápasy nás čeká obrovská štreka přes celou republiku. S tímto nejsme spokojení. Plzeň má obrovskou kvalitu. Pokud proti ní chceme uspět, musíme zase podat nadstandardní výkon,“ prohlásil po losu, který se uskutečnil 1. března na Strahově, zlínský trenér Bronislav Červenka.

Že jdou Západočeši k poražení, ukázal víkendový ligový zápas. Fotbalisté Plzně totiž po reprezentační pauze v Doosan Areně nečekaně podlehli Liberci 1:3 a prohráli poprvé na jaře a po šestnácti soutěžních zápasech.

České fotbalistky se sešly ve Zlíně, kde se chystají na start kvalifikace.
Fotbalistky Česka jsou ve Zlíně, kvalifikaci zahájí v pátek v Uherském Hradišti

Čtvrtfinalista Evropské konferenční ligy si ale i po domácím klopýtnutí i nadále s přehledem drží třetí místo v tabulce, zřejmě však nadobro ztratil naději na to, aby v boji o mistrovský titul ještě znepříjemnil situaci prvním dvěma celkům Spartě a Slavii.

Ševci jsou čtyři kola před koncem základní části FORTUNA:LIGY čtrnáctí, téměř jistě budou hrát zase jenom o záchranu nejvyšší soutěže.

Snu o účasti ve finále poháru se ale nevzdávají.

„Za mě utkání nemá žádného favorita. Postoupit mohou oba týmy. Já už jsem to zažil, když jsme před sedmi lety jeli na Slavii a vyhráli tam 1:0. Nakonec jsme ovládli celý pohár, takže se to klidně může opakovat,“ věří kapitán Zlína Antonín Fantiš.

Termín semifinále ještě není znám. Hledat se však bude jen velmi složitě.

V následujících dvou týdnech čeká Viktorii čtvrtfinále Konferenční ligy proti Fiorentině.

Nejdřív by tak proti Zlínu mohla hrát 24. dubna, na který bylo původně naplánováno finále.

V druhém semifinále druholigová Opava ve středu vyzve finalistu minulé sezony a úřadujícího českého mistra Spartu Praha.