„Nevím, čím to bylo,“ kroutil hlavou domácí univerzál. „Měli jsme i štěstí, ale soupeř byl na konci laxnější do obrany. My jsme naopak měli dobré zisky míčů, po kterých jsme chodili do brejků,“ líčí.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...
„Hlavně Youba (Dramé – pozn. red.) byl čerstvý. Jelikož je rychlý hráč, náramně mu to svědčilo. Na druhé straně zase dělal vítr Panter (Nečas – pozn. red.). Díky Bohu, že jsme ty šance proměnili,“ přidal s úsměvem.

Dvě třetiny utkání byl ale stav nerozhodný. „Senica byla v úvodu střetnutí dobrá na míči, napadala nás při rozehrávce. Postupem času jsme ale převzali otěže zápasu do rukou my. Naše převaha vyústila ve druhém poločase, kdy jsme vstřelili čtyři góly a vyhráli jsme,“ uvedl.

Zlíňané tak z vyrovnaného souboje udělali na konci exhibici, jasná výhra jim napumpuje sebevědomí, dodá kuráž.

„Zápas hodnotím pozitivně, protože jsme vyhráli. Kaňkou jsou jenom šrámy, které jsme si ze zápasu odnesli,“ říká.

Sobotní duel nedohrál stoper Procházka, zdravotní potíže mají i další borci. Marodka Fastavu se každým dnem rozrůstá, o víkendu bylo mimo hru až osm borců.

„Je nás tady ale dvacet kluků, všichni bojují o své místo. Ať bude hrát kdokoliv, musí do toho dát maximum a snažit se vyhrát,“ prohlásil.

Ševci se dobře vypořádali s nepříjemným protivníkem, zvládli i přechod z umělky na přírodní trávu. „Trénovali jsme na ní tři dny, takže velké problémy jsme neměli,“ říká. „Terén byl dobře připravený. Na to, jaké je datum, vypadalo hřiště výborně. Balony nám ani moc neodskakovali,“ uvedl.

Jedenáctý tým FORTUNA:LIGY zakončil pětitýdenní zimní dril s bilancí dvou výher a dvou remíz. Výsledky z přípravy už ale nikdo neřeší, hlavní bude, jak mančaft zvládne úvodní jarní duel s Libercem.

„Všichni se těšíme. Soutěžní zápas bude určitě něco jiného než přáteláky, bude o co hrát,“ ví dobře. „Snad přijde víc lidí, bude dobré počasí, atmosféra,“ přeje si.

Moravané nic nepodceňují, začátek berou velmi vážně. „Jaro je krátké, rychlé, musíme na první zápas zkoncentrovat všechny síly. Od něj se totiž všechno bude odvíjet,“ tuší.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...