Trenér Pavel Vrba využil mladíka na taktické střídání, do hry jej poslal v poslední minutě, kdy ve středu zálohy nahradil Janetzkého.

„Sice to byla jenom krátká chvilička, ale jsem moc rád, že jsem nastoupil, připsal si první start. Alespoň jednou jsem se dotkl balonu, i tak jsem si to užil moc," líčil těsně po debutu v ligovém mančaftu.

Syn autora 160 ligových zápasů a 16 branek bude muset po premiéře přinést do společné kasy nějaké peníze, zaplatit zápisné. „Vůbec netuším, kolik mě to bude stát," krčil rameny.

| Video: Youtube

Nevšední zážitek ale všechno přebije. Švacha s dalšími dvěma spoluhráči z béčka povolal trenér Vrba v pondělí. „S kluky jsme šli na trénink a v úterý se dozvěděl, že pojedu do Uničova. Byl jsem moc rád za tuhle zkušenost," přiznává.

I když dobře věděl, že začne mezi náhradníky a na trávník se dostane až za příznivého stavu, nakonec se dočkal v nastaveném čase. „Doufal jsem, že bych tam mohl jít, nakonec se mi přání splnilo," zářil štěstím.

Vedení klubu muselo narychlo pořizovat odchovanci dres. Triko s číslem osm vyzvedával syn majitele Štěpán Červenka jen pár hodin před výkopem na hřišti Mladcové, hráči jej předal až během rozcvičky.

Švach první poločas proseděl mezi náhradníky, duel sledoval ze střídačky. „Uničov byl kvalitní soupeř. Fanoušci jej hnali, soupeře jsme nemohli hlavně podcenit. Nakonec jsme to zvládli, za což jsem rád," pronesl.

Zatímco většina zlínských ligových fotbalistů si bude užívat volný víkend, Švach se do Uničova v neděli dopoledne podívá znovu. Právě na Olomoucku se představí béčko ševců, které se pokusí navázat na úspěch Vrbova týmu.

„Je dobře, že jsem mohl vidět, jak soupeř hraje a něco si odnést do nedělního zápasu. Snad je porazíme taky," přeje si.