„Když se hraje fotbal na krásném stadinu, vždycky je to svátek. Jsem rád, že si můžeme se Slovanem zahrát. Pro soupeře je to generálka na evropské poháry. My tam jedeme v druhém týdnu přípravy. Pro nás je to super zápas, výborná konfrontace v nádherném prostředí,“ prohlásil trenér Fastavu Jan Jelínek.

Zatímco v úvodním sobotním duelu s Uničovem protočil dvě jedenáctky, tentokrát zřejmě všichni hráči z kádru šanci nedostanou.

„Uvidíme, jak budou kluci reagovat na zátěž. Samozřejmě hráče nějakým způsobem prostřídáme, ale dobře víme, že zápas se Slovanem je prestižní záležitost. Chceme být konkurenceschopní,“ říká Jelínek.

Zatímco Moravané se připravují v domácím prostředí, slovenský šampion má za sebou soustředění v Rakousku. Svěřenci trenéra Vladimíra Weisse staršího zatím všechny duely vyhráli.

Slovan na úvod zdolal Kapfenberger 4:1, následně porazil ruský Orenburg 1:0 a na závěr vysoko přehrál Admiru Wacker Mödling 4:0.

Prostor dostali i letní posily, mezi které patří i český záložník Jaromír Zmrhal. Dalšími nováčky jsou Guram Kashia, Jaba Kankava a brankář Adrián Chovan.

Slovan je historicky nejlepší slovenský klub. V minulosti získal osm titulů mistra Československa, k tomu devatenáctkrát opanoval nejvyšší slovenskou soutěž.

Pětkrát vyhrál Československý pohár a sedmnáctkrát Slovenský pohár. V sezoně 1968/69 dosáhl dokonce na výhru v Poháru vítězů pohárů, kde ve finále zdolal slavnou Barcelonu 3:2. Slovan je tým s velkou historií a úspěšnou současností, jelikož za poslední tři sezony vždy ovládl slovenskou ligu.

Ševce tak čeká těžký soupeř, na kterého však z posledních vzájemných utkání mají příjemné vzpomínky. Zlíňané v posledních třech duelech se Slovanem totiž ani jednou neprohráli.

Naposledy uhráli v Bratislavě cennou remízu 1:1. Předtím doma vyhráli 3:2. To se vždy jednalo o přípravný zápas.

V roce 2017 však Zlín se Slovanem sehrál pohárový duel o Česko-slovenský superpohár. A byla to pořádná bitva.

Slovenský tým šel do vedení, když si dal vlastní gól Matejov. Těsné vedení držel až do 89. minuty, kdy se prosadil z penalty Jean-David Beauguel a poslal tak utkání do penalt.

V nich se rozhodovalo až v 7. sérii, když za Slovan neproměnil Sekulić a Beauguel se ani podruhé v utkání nemýlil. Zlín tak slavil své historické vítězství v Česko-slovenském superpoháru.

Zápas můžete sledovat zde: 

Zdroj: Youtube