V červenci oslavil padesáté narozeniny. K významnému jubileu mu v poločase úvodního domácího zápasu se Spartou Praha popřál nejen viceprezident klubu Zdeněk Grygera, ale i kamarádi ze staré gardy Arnošt Hošek s Petrem Klhůfkem.

Oslavenci předali dres se jménem a číslem padesát a také dárkový koš. „Moc mě to potěšilo. Jsem rád, že si na mě vzpomněli. Určitě se nepoštěstí každému, aby přijímal gratulace při zápase se Spartou a před plným stadionem,“ uvedl Švehlík.

Kulisy zaplněné Letné i potlesk diváků si za svoji činnost bezpochyby zaslouží. Vždyť pro zlínský fotbal pracuje půlku života. S nabídkou za ním před pětadvaceti lety přišli Arnošt Hošek a již zesnulý Igor Štefanko.

„Můj tchán Zdeněk Unzeitig tehdy dělal ředitele zlínských sportovních klubů a já v rámci volného času chodil na Vršavu pomáhat. Jelikož jsem k tomu měl vztah, tak jsem to vzal. Pro mě je to krásná práce,“ líčí.

Vysoký stoper Jakub Černín posílil fotbalisty Zlína.
Dočkal se. Gól ze Slavie připsali Černínovi. Radost i hořká pachuť, říká stoper

I když občas má starosti a zdaleka ne všechno je ideální, i s pomocí kolegů či zaměstnanců dokáže vše vyřešit, zvládnout. „Raději než administrativu mám klasickou a každodenní činnost,“ přiznává s úsměvem.

„Na Vršavě už jsme sehraní, pořád dokola děláme stejné věci, takže třeba Laďa Podmela za ty roky už přesně ví, co má dělat. A s ostatními je to stejné,“ tvrdí.

Vršava za poslední roky prošla proměnou. Areál Vlastislava Marečka nyní disponuje třemi travnatými hřišti a dvěma umělými plochami, k tomu patří i Paseky.

„Samozřejmě čím víc máme hřišť, tím jejich údržba stojí víc času a taky peněz. Na druhé straně areál nám závidí spousta klubů nejen tady na Moravě, ale i v Čechách. Třeba mládež Bohemky musí cestovat až na okraj Prahy,“ připomíná.

Švehlík je nejen zaměstnancem, ale i věrným fanouškem ševců. K fotbalu má vztah, byť ho nikdy na nějaké velké úrovni nehrál.

V minulosti hrával v Březůvkách, v Hřivínově Újezdu a také Lukově, kde později vedl žáky, za které tehdy hrál jeho syn.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...