Ševci proti moravskému rivalovi, jenž pomýšlí na návrat do nejvyšší soutěže, demonstrovali svoji sílu. Přitom začátek na žádnou spanilou středeční jízdu nevypadal.

„Je pravda, že prvních dvacet minut nebylo z naší strany ono,“ souhlasí opavský odchovanec.

„Brno na nás vylezlo, dobře presovalo. My jsme se však brzy dostali ke své hře,“ říká dvaadvacetiletý fotbalista.

Fastavu na prázdné Srbské pomohla vlastní trefa domácího zadáka Štepanovského, Brňany naopak inkasovaný gól trochu srazil. Rozjeté hosty nezlomila ani neproměněná penalta Poznara v úvodu druhého poločasu.

„Myslím, že se extra nic nestalo. Tomáš to napravil hned vzápětí, když dal hlavou gól,“ připomíná Janetzký.

Ševci nakonec zvítězili rozdílem téměř dvou tříd. Ani jim nevadilo, že u toho zase nebyli žádní lidé. „Hrát bez diváků je takové divné,“ přiznává Janetzký, který bojuje o místo v základní sestavě.

Zda si svým výkonem v Brně pomohl mezi jedenáctku vyvolených pro souboj v Jablonci, ale netuší. „To vůbec nevím. To je otázka na trenéra,“ ví dobře.

Nachystaný na klíčové záchranářské boje je ale někdejší mládežnický reprezentant dobře. „Já si myslím, že po fyzické stránce nebude problém. V karanténě jsme docela dost běhali, ani na hřišti jsme se nijak neflákali, takže náročný program zvládneme,“ věří.

Pozitivní je, že žádný z hráčů Fastavu není nakažený covidem-19. Podle prvního testu na koronavir, kteří zlínští fotbalisté absolvovali po sobotním utkání, žádný případ není pozitivní. „Samozřejmě jsme si všichni oddechli,“ dodal Janetzký.