„Lékaři se bohužel přiklonili k rozhodnutí zůstat ve Zlíně. Bylo mi to líto, protože to byla ideální příležitost se seznámit se spoluhráči a pracovat na svém co nejrychlejším návratu na hřiště,“ mrzí Pedrita, novou posilu ligových fotbalistů Fastavu.

Místo tréninků na pobřeží Středozemního moře se tak třiadvacetiletý Španěl Pedro Martínez týden kurýroval pod dohledem lékařů, od pondělí ale začal běhat a makat v posilovně.

„Pokud budu připraven na první mistrovské utkání a dostanu šanci, dám do toho všechno. Věřím, že přispěji týmu dobrým výkonem k vítězství,“ říká odhodlaně na klubovém webu.

Do Baťova města dorazil z Michalovců. Právě na východě Slovenska si vedení Fastavu španělského technika vyhlédlo. Čím odchovanec Villarealu zlínské činovníky zaujal?

„Mými přednostmi jsou technika, finální přihrávky a hra oběma nohama,“ vyzdvihuje své dovednosti sympatický Španěl, jehož pozice je ve středu zálohy, ale hrát může i na kraji.

Trenér Kameník jistě vyzkouší zahraniční akvizici na více postech. Ve Zlíně totiž Martínez podepsal smlouvu na dva a půl roku. Času na sehrání s mužstvem tak bude mít dost.

Neví, do čeho jde

Jistě chvíli potrvá, než si šikovný záložník zvykne na FORTUNA:LIGU, které je pro cizince hodně náročná a specifická. Pedrita zatím neví, do čeho jde. Po půlročním působení u sousedů na Slovensku velký přehled o české soutěži nemá.

„Něco jsem si ale stihl najít na internetu, ať jsem aspoň trochu v obraze, takže vím, že je to hodně fyzicky náročná soutěž,“ říká třiadvacetiletý fotbalista, jenž v Česku už objevil prvního krajana.

S hráčem Olomouce Pablem Gonzálezem se potkal ještě ve Villarrealu. Zatímco v rodné zemi nastupovali v jednom týmu, teď půjdou proti sobě. Kamarádství ale vzájemný souboj nemůže ohrozit. „Chystám se mu zavolat, aby mi v nějakých záležitostech poradil,“ přiznává.

Ostatní borce znám pouze z televize. „Když například český klub hrál se španělským,“ říká.

Rodák z Alicante strávil ve Villarealu rovných deset let. I když měl našlápnuto dobře, loni narazil u jednoho trenéra, a tak zvolil přestup do Logroñés. „Po půl roce jsem však dostal nabídku ze Slovenska. Rozhodl jsem se ji přijmout s tím, že to pro mě bude nová zkušenost mimo domov a budu mít šanci se ukázat, což se i stalo,“ líčí.

Po půl roce v Michalovcích ale znovu mění adresu i zemi. Když se ozval Zlín, neměl důvod odmítnout. Na návrat do rodného Španělska zatím nemyslí. „V tuto chvíli nad tím tak nepřemýšlím, protože jsem odtud teprve nedávno odešel. Ale je jasné, že kdyby se tato šance jednou naskytla, byl bych šťastný,“ přiznává.

La Liga je podle hrdého Španěla nejlepší fotbalové soutěž na světě. „Jsou v ní Real Madrid a Barcelona, a to mluví za vše,“ dodává.