Utkání 1. kola Skupiny o záchranu začíná v CFIG Areně v patnáct hodin.

Zlíňané si sice domácí porážkou s Karvinou 0:1 zkomplikovali pozici v boji o ligovou záchranu, ve hře je však stále patnáct bodů, takže situace rozhodně není neřešitelná.

Pokud se chtějí vyhnout baráži, musí uspět už o víkendu, stejně jako před týdnem je čeká důležitá bitva.

„Pardubice vědí, co od nás čekat, my zase od nich. Bude to o detailech. Každý zápas bude psychicky i fyzicky náročný. Uspěje ten, kdo to bude mít v hlavě lépe srovnané a kdo tomu dá víc,“ myslí si kouč Zlína Bronislav Červenka.

„Abychom tom zvládli, musíme jít za výsledkem nekompromisně a důsledně. Všichni na sebe musí být přísnější a podávat lepší výkony. Každý z nás k tomu musí přistoupit velmi zodpovědně, odevzdat se týmu. Nejde nikam ustupovat,“ ví dobře Červenka.

Fotbalový Zlín pořádá výjezd vlakem do Pardubic. Vstupenky zaplatí fanouškům hráči.
Ševci vypravují vlak, vstupenky platí hráči. Červenka: Podporu potřebujeme

K dispozici už bude mít stopera Černína, nachystaní jsou i další důležití hráči. „Všichni jsou připravení,“ přitakává Červenka.

Pardubice získaly stejně jako v minulé sezoně po dlouhodobé základní části 28 bodů, tentokrát jsou na tom ale na třinácté pozici o dvě příčky lépe. Poslední duely ovšem týmu vedenému koučem Radoslavem Kováčem výsledkově nevyšly. Pardubičtí po domácí porážce 1:2 s Mladou Boleslaví stejným poměrem padli i v Ďolíčku s pražskými Bohemians 1905.

Pardubičtí jsou nejslabším celkem doma. Na svém novém stadionu zvítězili jen dvakrát z patnácti ligových zápasů a získali tam jen jedenáct z celkových 28 bodů v ročníku.

„Naše situace není úplně jednoduchá. Pokud bychom měli o pět bodů víc, jsme úplně jinde. I tak všichni věříme, že to zvládneme, uděláme proto absolutní maximum,L slibuje kouč Východočechů Radoslav Kováč.

Bývalý reprezentant nečekává pohledný fotbal. „Bude to opatrné, spíš boj. Věřím, že jsme dobře připravení a že to zvládneme. Snad tři body zůstanou v Pardubicích,“ doufá Kováč.

I v klíčové fázi sezony bude sázet na středopolaře Hlavatého s Daňkem, mazáka Vacka a také nejlepšího střelce týmu, sedmigólového Zlatohlávka. Nejvíce asistencí má Patrák.