Oba týmy dělí tři body, takže na Střeleckém ostrově bude rozhodně o co hrát. „Víme, že naše situace není ideální, ale tabulka je vyrovnaná a když v tříbodovém systému zvládneme dvě utkání po sobě, posuneme se výš,“ říká trenér FC TRINITY Jan Jelínek.

I přes domácí nezdary má luhačovický rodák dál důvěru vedení klubu. Grygera a spol. o změně v realizačním týmu nyní neuvažují.

Věří, že se mužstvo brzy nastartuje, posune výš.

Čtyřicetiletý kouč je navíc patriot, bojovník. Zlínský mančaft v některých duelech naznačil svoji sílu, jindy ale zbytečně prošustroval body. „Nemáme špatný tým, jenom to potřebujeme zlomit,“ míní Jelínek.

Ševci i Dynamo se souží hlavně doma. Jihočeši z dosavadních jedenácti bodů totiž uhráli před vlastním publikem jediný, když se Slováckem remizovali 2:2, v dalších duelech selhali.

Fotbalisté Zlína se na Letné utkali se sousedním Slováckem, derby sledovalo 4107 diváků.
Derby sledovalo 4107 diváků. Podívejte se, jak to na Letné vypadalo

Naopak naposledy České Budějovice dobyly Ostravu, kde zvítězily 2:1. „Už v poháru kluci podali zlepšený výkon a máme obrovskou radost, že to potvrdili i s Baníkem,“ zářil trenér Jozef Weber, jehož pozice rovněž není nijak pevná.

Navázat na výkon z Ostravy chce Dynamo doma se Zlínem, který je na tom ještě hůř. „Ale poslední tři venkovní zápasy neprohrál, takže to bude o dobývání a trpělivosti,“ tuší Weber, jenž by měl mít až na distancovaného Horu všechny hráče k dispozici.

Zlínu dlouhodobě schází Tkáč s Fantišem, minule nebyli ani Hlinka se Silným a Hlouškem. „Zlín má ale i tak velice zkušené mužstvo,“ upozorňuje Weber a jmenoval Procházku, Filla či Bartošáka.

„Čeká nás těžké utkání a byli bychom rádi, kdyby přišlo hodně lidí a hráčům pomohli. My dobře víme, že jim doma hodně dlužíme, teď ale jejich podporu moc potřebujeme. Chceme doma už konečně vyhrát a věřím, že to zvládneme,“ uzavřel Weber.

Moravané však nepojedou na jih Čech na výlet. „Potřebujeme se chytnout, bodovat,“ ví dobře Jelínek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...