Devětapadesátiletý trenér Pavel Vrba přišel na Letnou na začátku letošního roku. S ševci absolvoval zimní přípravu, na jaře je dovedl k záchraně FORTUNA:LIGY.

V nové sezoně ale nedokázal se svým týmem na úspěšnou nadstavbovou část a baráž navázat.

Ševcům se na podzim vůbec nedařilo. Ztráceli body, schytávali výprasky i posměšky. 

Vše vyvrcholilo v sobotu, kdy ševci doma na Letné zkolabovali, Mladé Boleslavi v bláznivém zápase podlehli 5:9. V tu chvíli trpělivost přetekla.

Všem. 

Fotbalisté Zlína ve 12. kole FORTUNA:LIGY prohráli s Mladou Boleslaví 5:9.
Legendy se shodují: viníkem není Vrba, ale hráči! Klhůfek by jim sáhl na platy

Vedení klubu se v pondělí sešlo na Letné, s Vrbou se dohodlo na ukončení spolupráce. O vyhazov nejde, zkušený kouč nabídl rezignaci sám.

Angažmá přerovského rodáka tak v Baťově městě skončilo stejně jako na Spartě či v Ostravě předčasně.

„Vedení klubu tímto děkuje Pavlu Vrbovi za odvedenou práci pro zlínský fotbal a v dalším angažmá mu přeje jenom to nejlepší,“ uvedl viceprezident FC Zlín Zdeněk Grygera.Více zlínští šéfové odchod známého kouče nekomentovali.

Největší úspěchy slavil s Plzní, s níž získal tři ligové tituly a třikrát si s ní zahrál skupinu Ligy mistrů. Reprezentaci trénoval od prosince 2013 do června 2016 a dovedl ji na mistrovství Evropy.

Působil také na Slovensku u týmů Púchova a Žiliny, v bulharském Ludogorci Razgrad a krátce vedl ruskou Machačkalu.

Nyní se řeší, kdo mužstvo po Vrbovi převezme. Jisté je, že regionální klub sáhne po trenérovi z okolí, který zná prostředí i zdejší mladé hráče.

Zlín se potřebuje rychle vzchopit. Po dvanácti kolech české nejvyšší soutěže je na posledním šestnáctém místě tabulky, naposledy doma prohrál s Mladou Boleslaví 5:9.

Nový trenér si odbude těžkou premiéru v sobotu v Olomouci.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...