„Jsme samozřejmě rádi, že jsme utkání zvládli,“ uvedl po sobotním derby kouč Fastavu Jan Kameník.

„Cítili jsme, že máme sami k sobě dluh po zápase v Liberci, který se nám výrazně nepodařil výsledkově ani výkonově. Debakl jsme potřebovali odčinit kvůli divákům, prostředí i celému klubu. Navíc šlo o regionální derby. Hráli jsme doma a potřebovali další tři body,“ připomíná zlínský trenér.

Ševci se proti soupeři z nedalekého Uherského Hradiště zaměřili hlavně na defenzivu.

„ Hráči velmi dobře načetli taktické pokyny, které jsme jim dávali. Slušně bránili, dobře se posouvali. Vzali to velmi zodpovědně,“ oceňuje Kameník.

Směrem dopředu ale byli Zlíňané dlouho neškodní. „Do ofenzivy jsme byli v mnoha ohledech nepřesní. Míč nám prostě utíkal. Mohli jsme předvést větší kvalitu,“ ví Kameník.

Přesto se domácí ujali vedení. Džafič po trestném kopu našel útočníka Poznara a ten hlavičkou k tyči otevřel skóre do té doby nezáživného střetnutí. Nejlepší zlínský střelec se trefil v nejvyšší soutěži poprvé od srpna. Ještě předtím pálil Hlinka po zemi do tyče.

Ševci i ve druhé půli vycházeli z pozorné defenzivy a nikam se nehnali. I tak ale přidali druhou branku, když se po Poznarově přihrávce prosadil kapitán Jiráček. Hotovo ale nebylo.

„Zbytečný gól ze standardní situace utkání zdramatizoval,“ poznamenal Kameník.

Slovácko po trefě stopera Hofmanna viditelně ožilo a v dramatickém závěru šturmovalo za vyrovnáním. Hosté rivala sevřeli pod drtivý tlak, ale ani jednu ze tří šancí neproměnili.

„Já jsem na konci věřil tomu, že hráči to zvládnou a míč uklidí tam, kam potřebujeme. Nervozita tam byla, o infarkt se ale určitě nejednalo,“ řekl s úsměvem spokojený zlínský trenér, který vyzdvihl velkou obětavost všech hráčů.

„Jsme moc rádi, že jsme utkání dovedli do vítězného konce. Body jsme prostě potřebovali,“ připomněl Kameník.

Slovácku k bodům nepomohl ani talentovaný Patrik Hellebrand. Ševci se ale na odchovance Fastavu, který zazářil v předcházejícím souboji s Jabloncem, nijak zvlášť nepřipravovali.

„O jeho kvalitách jsme věděli už v době, kdy působil ve Zlíně. Patrik je šikovný na míči, má nízko těžiště, dokáže dobře manipulovat s míčem. Zápas s Jabloncem se mu mimořádně vydařil. Hráči ale pokyny splnili velmi dobře,“ uvedl Kameník, který se po derby zastal nevýrazného útočníka Wágnera.

Výkon bývalého hráče Příbrami, Plzně, Jablonce nebo Karviné, který na Letné hostuje z Mladé Boleslavi, zůstal za očekáváním. „Je to specifický typ útočníka. Tomáš vždycky potřebuje, aby tým načetl jeho způsob hry,“ říká kouč Fastavu. „Tomáš proti Slovácku splnil svoji roli. I v těžkých situacích dokázal udržet a sklepnout míč do prostoru,“ přidává.

Pode Kameníka by se Wágnerovy vlastnosti i schopnosti projevily víc, kdyby mu spoluhráči více posílali míče do pokutového území a dávala lepší finální přihrávky.

„Je jen otázka času, kdy se víc sžije s mužstvem a bude ještě větším přínosem. Samozřejmě od něj očekáváme branky,“ dodal Kameník.