„Samozřejmě se moc těším, až si zahraji. Jsem připraven a teď to už bude jen záležet na trenérovi, kdy mě dá šanci,“ uvedl Azacký v rozhovoru pro klubový web Fastavu.

Poctivý zadák loni působil v Gruzii, v týmu Torpedo Kutaisi hostoval z Ostravy, kde předtím působil. „Když jsem tam dokončil sezonu, tak jsem se sešel s manažerem a on mi řekl o variantě jít do Zlína a pak byla jednání docela rychlá, za což jsem byl moc rád,“ popisuje ukrajinský bek.

Na výběr měl hned z několika nabídek, nakonec si na doporučení bývalých spoluhráčů za své nové působiště vybral právě Baťovo město. „Kluci mi něco řekli o trenérovi i o tom, jak to tady funguje. Vše znělo hodně pozitivně, tak jsem si vybral Zlín,“ vysvětluje.

Ukrajinský stoper v Baníku působil s Markem Hlinkou a Tomášem Poznarem. Právě od nich má nějaké reference na klub i město.

„Samozřejmě nějaké zápasy Fastavu jsem viděl. Trenéra znám z televize. Vím, že byl v Liberci a Příbrami. Taky se mi líbí, jakým stylem chce trenér hrát. Kombinačně, po zemi a to se mi moc líbí,“ říká Azacký.

V novém klubu i městě se teprve seznamuje.

„Snažím se věnovat hlavně fotbalu, tréninkům, ale v budoucnu si samozřejmě najdu čas a projdu si město,“ líčí pětadvacetiletý fotbalista, jenž zatím bydlí na hotelu. Jeho cíl ve Zlíně je jasný. „Samozřejmě chci hrávat v základu a co nejvíce pomoct týmu,“ dodává nová posila.