Nabídku mistrovské Plzně rancouzský útočník nemohl odmítnout. Na západě Čech podepsal smlouvu na tři a půl roku, červenomodré barvy bude hájit až do léta 2022.

„Jsem velmi šťastný, je to pro mě čest. Tvrdě jsem pracoval, abych to dotáhl takhle daleko. Jsem rád, že budu součástí takového velkého projektu, jaký v Plzni je,“ prohlásil Beauguel.

Angažmá v Doosan Areně bere jako velkou výzvou. „Věřím, že ze Zlína je správné přestoupit do klubu jako je Plzeň, která hraje Ligu mistrů a každý rok o titul,“ připomíná.

Těší se na nové prostředí, atmosféru v předním českém týmu i spolupráci s trenérem Pavlem Vrbou.

„Měl jsem možnost si s ním popovídat. Vím, co ode mě očekává,“ je přesvědčený.

Vysoký útočník se po příchodu do Zlína kvůli vleklým zdravotním trablům soužil, formu chytil až na konci minulé sezony. V posledním kole hattrickem sestřelil Liberec, pohodu si přenesl z letní přestávky i do letošního ročníku. S osmi góly vládne klubovým střelcům, v lize patří k nejlepším.

„Cítím se velmi dobře, jsem stoprocentně v pořádku. Z toho jsem opravdu šťastný, protože minulou sezonu mi komplikovala zranění. Makal jsem, abych se vrátil. Znám své kvality a vím, čeho jsem schopný, když jsem v pořádku. Zatím se mi dařilo to prokazovat a věřím, že v Plzni půjdu nahoru,“ prohlásil Beauguel.

Na Viktorku ale zatím nemyslí, i po podpisu smlouvy se soustředí na Zlín. Ševcům chce splatit důvěru, kterou do něj při častých absencích vložili.

„Ve zbytku podzimu chci odvést co nejlepší služby. Následně se budu moc těšit do Plzně,“ uvedl Beauguel.

Rodák ze Štrasburku začínal svou profesionální kariéru v Toulouse, kde sice nenastoupil do ligového zápasu, ale prosadil se gólem v pohárovém utkání proti Nice. Následně přestoupil do nizozemského Waalwijku, ale po sestupu do druhé ligy jej opustil. Od července 2014 působí v České republice. Začal v týmu pražské Dukly a po dvou a půl letech přestoupil do Zlína.

V zimě se pak přesune na západ Čech. Jiné zahraniční angažmá ho neláká. „Cítím se zde dobře. Je tady spousta krásných míst,“ líčí.

„Někteří novináři o mně sice psali, že se mi tu nelíbí, ale tak to opravdu není. Hrál jsem ve Francii, v Nizozemsku, ale na Moravě byli všichni opravdu skvělí. Mohl jsem jít třeba i do zahraničí, ale rozhodl jsem se pro Plzeň,“ přidává.

V kabině Viktorie se potká s bývalým spoluhráčem Ubongem Ekpaiem, ostatní borce zatím nezná. „Ale to není problém,“ tvrdí.

„Připojím se k týmu v přípravě a bude spousta času se seznámit se všemi. Rád dělám vtipy a snažím se být zábavný, takže věřím, že zapadnu,“ dodal šestadvacetiletý forvard, který ve FORTUNA:LIZE dosud odehrál 93 zápasů. Na svém kontě má dvaadvacet branek a sedm gólových asistencí.