V Baťově městě chtějí prožít klidnější ročník, po návratu staronového formátu i fanoušků na stadiony se přiblížit konkurenčnímu Slovácku i dalším soupeřům z horní poloviny tabulky.

„Liga se vrátila do systému se třemi skupinami po základní části. Za úspěch budu považovat, když se nám podaří uhrát tu střední,“ řekl na úterní tiskové konferenci generální manažer klubu a bývalý reprezentant Zdeněk Grygera.

I když se z prostředí skupiny letos nepůjde kvalifikovat do evropských pohárů, o motivaci mají Moravané postaráno. „Nejde jenom o finance, ale i nasazení do dalšího ročníku MOL Cupu či prestiž,“ říká.

Ve Zlíně po vypršení smluv či hostování skončili Jiráček, Buchta, Potočný, Janošek a Martins Toutou. Na hostování do druholigové Líšně zamířil útočník Chwaszcz. Novými tvářemi jsou zkušení ligoví hráči Hrubý, Fillo a Reiter.

Všichni přišli z ostravského Baníku. Zatímco první dva jmenovaní na přestup, bývalý hráč Sparty, Bohemians 1905 nebo Brna na roční hostování s opcí.

Vedení klubu se dohodlo na spolupráci i s Hlinkou, Čanturišvilim, Procházkou i gólmanem Šiškou.

Ze slovenské Skalice se vrátil Nečas, smlouvu podepsali či prodloužili mladíci Bobčík, Tkáč, Číž a naposledy i Kolář.

„Kádr je v tuto chvíli kompletní, ale ne uzavřený. Přestupní termín končí až začátkem září, takže mohou nastat určité změny,“ připouští Grygera.

Viceprezidenta Fastavu těší nejen podpora firmy Climax, nového generálního partnera klubu, ale i spolupráce se stávajícími partnery, městem a krajem.

„Věřím, že společně budeme silní a ukážeme dobrou hru i krásné výsledky. Snad budeme všichni spokojení,“ přeje si.

Někdejší obránce Sparty, Ajaxu nebo Juventusu je rád, že na stadion může až pět tisíc fanoušků. „Snad to bude dál pokračovat v tomto trendu a na každém zápase bude moct být co nejvíc diváků. Věřím, že sezona se odehraje kompletní a nebude nijak narušovaná,“ doufá nejen Grygera.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …