Z bezbrankové remízy měl čtyřiašedesátiletý kouč radost hlavně kvůli týmu, který po šesti porážkách v řadě zabral a Na Stínadlech vydřel cennou plichtu.

Svoji pozici nijak neřeší. „Mám už něco za sebou. Mně už odvolávali víckrát,“ připomíná Páník.

„Musíte být pevný a naopak nesmíte mužstvo dostávat pod ještě větší tlak. V klubu jsme to brali spíš pozitivně. Nátlak je vytvářený spíš přes tisk. Já to dokážu vstřebat tak, abych neovlivňoval mužstvo špatnou cestou,“ prohlásil po nedělním zápase.

Podle zlínského trenéra právě situace z úvodu týdne možná pomohla týmu k lepšímu výkonu a ukončení dlouhé série porážek.

„Na hřišti jsem viděl jedenáct bojovníků, nikdo se neflákal,“ těší Páníka. „Zápas byl právě o nasazení. O tom, kdo uhne, neuhne. Utkání bolelo, nikdo se ale nevyhýbal soubojům, což je znak toho, že všichni hráči chtěli uspět,“ uvedl.

Fotbalisté Zlína hráli s Teplicích bez branek.
Nuda, žádný gól. Ševci v Teplicích získali bod a jsou blíž k záchraně

Oba týmy po předcházejících nezdarech potřebovaly konečně zabrat. Nakonec si body rozdělily, byť remíza nic zásadního zatím nevyřešila. Sobotní výsledky soupeřů ze dna tabulky jim ale nahrály. „Bylo vidět, že jde o moc. Mužstva hrála se zabezpečené obrany tak, aby neudělala hrubou chybu,“ všímal si nejen Páník.

Fotbalistům navíc příliš nepomohl ani rozbitý trávník. „Na tom terénu, který tady je, se situace těžko vytvářejí. Hráči s ním měli problémy. Kontrola míče je velice obtížná,“ zastal se hlavních aktérů trenér Fastavu.

Jelikož ani jeden tým neskóroval, remíza byla nakonec spravedlivým vyústěním bojovného střetnutí. „Bod je pro nás důležitý. Dostali jsme se na třicet. Je potřeba pozvednout psychiku, mysl hráčů do pozitivnějšího světla,“ vnímá Páník.

Tepličtí se v 30. kole rozešli se Zlínem bez branek.
Chci, aby se Tepličky zachránily, přiznává Potočný. Bod ze Stínadel bral

I když se ševci o další kousek přiblížili záchraně, ve Zlíně zůstávají dál ve střehu. „Nebudu předbíhat. Pokud existuje matematická možnost, musíme mít pokoru, nevyskakovat. Nevytrubovat, že jsme na tom dobře,“ pronesl Páník.

Jasno může být už v sobotu, kdy doma ševci přivítají poslední Opavu. „Proti Opavě to ale bude velice těžké, protože soupeř umí vstřelit góly. Viděli jsme jejich zápasy, umí se v koncovce prosadit. I když více branek dostávají, celkově jsou nepříjemní,“ dodal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...