„Nula vzadu je super, ale štve mě, že když neinkasujeme, tak ani nedokážeme skórovat. Už by to chtělo někdy uhrát nulu a současně dát gól. Bod beru, ale celý tým musí lépe pracovat směrem dopředu. S ofenzivní částí nejsem vůbec spokojený, na druhé straně je to cenný bod z venku,“ říká zlínský trenér Jan Jelínek.

Výkon mužstva rozdělil na dvě fáze – obrannou a útočnou. „Zareagovali jsme na rozestavení Hradce a jeho styl, proto jsme zrcadlili systém se třemi stopery,“ vysvětluje kouč FC TRINITY.

Zatímco v obranné fázi se to ševcům vyplatilo, směrem dopředu to hostům vůbec nefungovalo.

První zlínský pokus směrem na bránu vyslal až po hodině hry Hrubý, jeho dalekonosná rána ale minula i reklamní panel za bránou a vyletěla až mimo areál stadionu.

„Dopředu to bylo málo, na druhé straně proti Hradci se těžko prosazují i jiné týmy,“ připomíná Jelínek.

„Hradec postupem času hru zjednodušil, překopával míče za obranu a tím nám eliminoval střed hřiště. Nemohli jsme získávat míče a chodit do protiútoků. Do kombinace jsme se nedostávali a ze standardních situací jsme také nebyli nebezpeční,“ ví zlínský kouč.

Votroci však na tom byli úplně stejně. „Defenziva nám fungovala a i standardky jsme uskákali, takže Hradec se nám tam taky těžko dostával,“ uvedl Jelínek.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) se v 9. kole FORTUNA:LIGY utkali s Hradcem Králové.
V nudném duelu vládly obrany. Fotbalisté Zlína hráli s Hradcem Králové bez gólů

Střetnutí druhé a třetí nejhorší ofenzivy soutěže nabídlo hru plnou nepřesností a osobních soubojů. Pět set diváků tak vidělo nezáživnou partii, na kterou si za týden nikdo nevzpomene.

Moravany těší fakt, že neprohrál pátý z posledních šesti zápasů, na venkovní ligovou výhru ale čeká už devatenáct utkání.

„Ani v předcházejících duelech, kdy jsme třeba nezískali žádný bod, jsme nepodali špatné výkony. Byli jsme více nebezpeční než teď, ale nepodařilo se nám třeba vstřelit branku. Na tom budeme dál pracovat. Když v tříbodovém systému vyhrajete, vystřelí vás to někam jinam,“ prohlásil.

Nyní má liga reprezentační přestávku, takže ševci si vydechnou, budou se chystat na derby se Slováckem, která je na Letné čeká v neděli 2. října. „Máme čtrnáct dnů na to, abychom se připravili na další domácí zápas. Slovácko prohrálo s Jabloncem, je blízko nás, o to pikantnější duel bude. Už se na ten zápas moc těším,“ dodává Jelínek.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …