„Jsem v české lize dlouho, znám kluby a samozřejmě i Jablonec. Když jsem v Česku podepisoval první smlouvu, tak Jablonec hrál Evropskou ligu. Je to klub, který má ambice, a proto jsem tady. Jsem hráč, který má vítězný charakter a chci s klubem dosáhnout co nejvíc,“ uvedl po podpisu víceleté smlouvy pětinásobný reprezentant Gruzie.

„Jsem rád, že Jablonec měl o mě zájem. Jsem koncentrovaný na Jablonec a jsem připravený na začátek přípravy. Věřím, že i zbytek týmu je stejně nastavený a podaří se nám společně dostat Jablonec co nejvýš v tabulce. Poslední roky to tak nebylo. Doufám, že nová sezóna bude lepší,“ přeje si Čanturišvili.

Vakho měl na sever Čech namířeno už v zimě 2019. Tehdy měl více nabídek. Řešil možné angažmá na Kypru, v Řecku, Ázerbájdžánu či Kazachstánu, nakonec se i díky Pavlu Hoftychovi rozhodl pro Zlín.

V Baťově městě strávil čtyři a půl roku. Celkem v dresu ševců odehrál 114 ligových zápasů, ve kterých zaznamenal pět branek.

Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba při utkání v Drnovicích proti Vyškovu.
Vrba na oslavu záchrany udělal kotoul, ševce povede dál. V pondělí má schůzku

Letos na jaře pomohl týmu k záchraně v nejvyšší české soutěži, ne vždy v minulosti ale mužstvo táhl, byl platný. Trápily jej zdravotní problémy, měl kolísavou formu. Taky na první gól čekal dlouho.

Prosadil se až loni v Karviné, v 81. zápase, po dlouhých 5 251 minutách.

K angažmá ve FORTUNA:LIZE gruzínskému fotbalistovi pomohly výkony za Trnavu. Spartaku pomohl k mistrovskému titulu i do základní skupiny Evropské ligy.

Na kontě má rovněž jeden zápas v Lize mistrů.

Gruzínský fotbal Vachtang Čanturišvili opouští Zlín a přestupuje do Jablonce.Gruzínský fotbal Vachtang Čanturišvili opouští Zlín a přestupuje do Jablonce.Zdroj: FK Jablonec

Čanturišvili odehrál i pět utkání za gruzínskou reprezentaci, z toho dva starty si připsal v Lize národů UEFA.

V minulosti nastupoval za ukrajinskou Oleksandriji, za sebou má také angažmá v Dinamu Tbilisi a dalších gruzínských klubech Zestafoni, Norchi a Sasco Tbilisi.

Na Letné nyní řeší i další hráče. Kontrakt k poslednímu červnu vyprší také Hrubému, Dostálovi, Simerskému, Fillovi, Procházkovi, Hlinkovi, Kozákovi, Balajovi, Reiterovi, Janetzkému, Jeřábkovi či Silnému.

Jednání nyní probíhají. O některé borce klub nestojí, další by rád udržel, jenže nespí ani konkurence.

Fotbalisté Kvítkovic (modro-bílé dresy)- Ilustrační foto.
Kvítkovice v dohrávce suverénně zvítězily. Zranil se kanonýr Rapavý

„Netvrdím, že všichni hráči zůstanou. Budu ale chtít, aby někteří z nich prodloužili a aby se kádr doplnil. Uvidíme, jaké budou možnosti, ale chci, aby přišli hráči, o nichž něco víme, a ne že přijdou hráči, o nichž nic nevíme,“ uvedl po posledním utkání sezony kouč Zlína Pavel Vrba.

Ševci ale řeší nejen hráčský kádr.

Do nové sezony zřejmě půjdou pod novým názvem a s jiným logem. Trinity Bank, která se před rokem stala titulárním partnerem klubu, totiž nečekaně využila výpovědní klauzuli a nejspíše bude podporovat pouze hokejové Berany.

Ve hře je naopak návrat vsetínského podnikatele Vlastimila Fabíka, jehož společnost Fastav Development finančně podporovala klub před Trinity Bank deset let.