Moravané pod Ještědem padli 1:2 a v neúplné tabulce FORTUNA:LIGY po dalším venkovním nezdaru zůstali předposlední.

„Mrzí mě, že se to nepovedlo, že jsme soupeře ještě více nepozlobili a nevzali mu nějaké body,“ smutní opavský odchovanec.

Po návratu na sever Čech, kde strávil necelých šest měsíců, žádnou nostalgii necítil. „Už to není takové, jako dřív. Hodně kluků, se kterými jsem tady hrával, už je pryč. Na Liberec mám sice krásné vzpomínky, ale už je to minulost,“ říká.

Třiatřicetiletý Kozák se sice proti Slovanu dostal v první půli k jedné hlavičce a byl vidět i při jiných akcí, v důležitém záchranářském souboji ale neskóroval, trefa krajního beka Cedidly přišla pozdě.

„Výkon ve druhém poločase nebyl dobrý,“ sympaticky uznal bývalý útočník Lazia Řím či Aston Villy.

V úvodní části přitom ševci hráli slušně. Vzadu byli organizovaní, pevní, vpředu aktivní, pohybliví, nebezpeční. „V první půli to od nás nebylo špatné,“ souhlasí Kozák.

„Dostali jsme Liberec pod tlak, vytvořili si i nějaké příležitosti, soupeře jsme naopak do ničeho nepustili,“ pokračuje v hodnocení.

Po změně už ale byli hosté více pasivní, místy se nechali zatlačit a směrem dopředu už tolik nezlobili.

„Nechápu, proč jsme ten druhý poločas takto pojali,“ kroutí hlavou vysoký forvard. „Nechali jsme Liberec hrát a chodit do situací, ze kterých pak i skóroval,“ přidal zklamaně.

Fotbalisté Zlína (bílé dresy) se ve 26. kole FORTUNA:LIGY představili na stadionu Slovanu Liberec.
Ševce v Liberci zlomila penalta, VAR zkoumal i další gólové momenty

Klíčový penaltový zákrok na domácího Červa viděl z dálky špatně, na sudího Klímu se ale po utkání nijak nezlobil. „To se může stát,“ ví dobře.

Více mu vadil závěr, ve kterém ševci inkasovali další dvě branky. Gólovou dorážku Rondiče hlavní arbitr za asistence kolegy u videa pro ofsajd správně odvolal, další trefa střídajícího Olatunjiho však platila.

„Po neuznaném gólu bych čekal, že nám to pomůže, že se nadechneme, ale naopak si necháme dát druhý gól,“ kroutí hlavou Kozák.

Z předvedené hry Zlína ve druhé půli byl viditelně zklamaný, což i potvrdil. „Musíme najít větších kontinuitu ve svých výkonech a držet se v tom. Proti Českým Budějovicím hrajeme dobře, i v Liberci nám to poločas funguje, ale pak hrajeme úplně hrozně. Ve výkonech máme velké výkyvy,“ štve Kozáka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...