I kdyby se nadstavbová část dohrála, oni už u toho nebudou.

„Podali jsme si ruce a rozloučili se. Odvedli u nás kus práce, za kterou je jim potřeba poděkovat. Dvěma z nich jsme nabídli prodloužení smlouvy, ale nedohodli jsme se. Nyní se připravují individuálně. Uvidíme, jak to bude dál. Třeba se k jednání ještě vrátíme, možná se ale domluví jinde,“ uvedl generální manažer zlínského Fastavu Zdeněk Grygera.

Trenér Zlína Bohumil Páník
Ligový duel Zlína s Karvinou byl zrušen. Páník chce situaci rychle vyřešit

Džafiće, který v Baťově městě strávil dva a půl roku, konec mrzí. „Očekával jsem trošku jiné jednání. Mohli jsme to vyřešit dřív, abych věděl na čem jsem. O možném pokračování jsme se bavili až po utkání v Teplicích, v poslední den smlouvy. Bylo mi však řečeno, že chtějí kádr omladit,“ prohlásil třicetiletý Bosňan.

Se spoluhráči se rozloučí v pátek na společné večeři. V sobotu se vydá domů do Bosny a začne si hledat nové angažmá. Volnými hráči od 1. července jsou také Bartošák a Bačo. Pokračovat ve Zlíně nebude ani Lotyš Ikaunieks. Šestadvacetiletý útočník odehrál na jaře pouhých dvaatřicet minut, zbytek promarodil. „Vrací se do Jablonce,“ potvrdil Grygera.

V týdnu do Bohemians Praha přestoupil záložník Hronek. Z hostování v Teplicích se naopak vrací útočník Vyhnal, šanci v přípravě dostane i mládežnický reprezentant Slaměna, jenž druholigovou sezonu dohraje v Prostějově.

K týmu se po krátké letní pauze připojí i uzdravený obránce Vraštil, který přišel do Zlína loni v létě z Brna, ale v přípravě se zranil a celý rok po operaci kolena promarodil.

Zkušený slovenský fotbalista Róbert Matejov (v bílém dresu) při posledním venkovním utkání v Teplicích.
Kameníka mi bylo líto, ale Páník byl určitě správná volba, říká Matejov