Ofenzivní fotbalista Pedro Martínez sice nyní působí ve FORTUNA:LIZE, kde nosí dres zlínského Fastavu, i tak ale dál zůstává v kontaktu s bývalými spoluhráči a dalšími kamarády.

„Je to klub mého srdce. Vždyť jsem tam strávil deset a půl roku, celé dětství. Fotbalově jsem tam vyrostl, na to období mám nesmazatelné vzpomínky, potkal jsem přátele na celý život. Navíc jsem tam nastupoval po boku řady hráčů, kteří nyní nastupují ve španělské La Lize,“ upozorňuje v rozhovoru pro Deník čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník.

Pedrito ovšem zatím v české nejvyšší soutěži naskočil jen do osmi utkání, v letošní sezoně nastřádal pouhých 85 minut.

Zůstal jste i po odchodu fanouškem Villarrealu?

Určitě. Každý týden sleduji zápasy i výsledky Villarrealu CF. Pokud to jde, dívám se na utkání v televizi. Snažím se nevynechat žádné střetnutí. Ke klubu mám pořád vztah. I přesto, že nyní působím v České republice, zůstávám v kontaktu s mnoha bývalými spoluhráči a kamarády, se kterými jsem působil právě ve Villarrealu. Jsem rád, že s nimi mohu mluvit, i když jsem v zahraničí.

Co říkají vaši přátelé na to, že hrajete fotbal v Česku?

Abych si to tady užil a nasbíral v Česku cenné zkušenosti. Abych se tady naučil jiné věci. I když všichni vědí, že v dnešní době je všude velká konkurence a není jednoduché se prosadit. Česká liga je kvalitní soutěž.

Jaký je život ve Zlíně? Už jste ochutnal pivo? Co jídlo?

Město je velmi krásné, stejně jako celá země. Vždy mým přátelům a známým doporučuji, aby sem přijeli a poznali Českou republiku. Pivo jsem samozřejmě ochutnal, ale raději dávám přednost vínu. (úsměv). Pokud si mám vybrat, tak radši zvolím španělskou kuchyni, která je pro mě nejlepší na světě. Na druhé straně i v Česku se velmi dobře najíte.

Co říkáte na současnou situaci pandemie koronaviru? Jaká je současná situace ve Španělsku?

Žijeme ve výjimečné době s globální pandemií, která ovlivňuje celý svět. Nejdůležitější je, abychom všichni zůstali zdraví, což je hlavní. I proto bychom o sebe měli pečovat. Zdraví je opravdu nejdůležitější věc, kterou v životě máme. Ve Španělsku je situace velmi podobná jako tady v Česku. Díky bohu je celá moje rodina v pořádku. Snad to tak bude i nadále.

Je to podle vás v České republice bezpečné? Nemáte obavy a chuť se vrátit domů?

Samozřejmě se bojím, ale především respektuji tu nemoc. Myslím, že to může mít kdokoliv, proto je potřeba být opatrný a hlídat se. Fotbal je moje práce a moc dobře vím, jaké riziko v této situaci hrozí. Všichni musíme dodržovat nařízení vlády a pečlivě plnit každodenní hygienické a sociální zdravotní předpisy. Jsem si jistý, že se nám všem bude dařit mnohem lépe.

Co říkáte na zpřísněné opatření české vlády? Trápí vás hodně, že nemůžete hrát?

Jak jsem již zmínil, první věcí jsou lidské životy a zdraví nás všech. A pokud česká vláda věří, že se díky zpřísněným opatřením situace zlepší, musíme pravidla, která jistě zlepší blahobyt všech a ochrání naše zdraví, dodržovat.

Přejděme k fotbalu. Jak hodnotíte dosavadní angažmá ve Zlíně?

Každý den se snažím odvádět dobrou práci. Chci přesvědčit trenéra, že na to mám a že si zasloužím dostat šanci. Chci se nastartovat, strávit na hřišti více času. Stejně jako každý jiný fotbalista bych chtěl odehrát co nejvíc minut. Když jsem nastoupil, měl jsem i dobré věci. Teď je potřeba, aby naskakoval čím dál častěji a sbíral delší časové úseky.

 

Nečekal jste, že toho odehrajete víc?

Každý hráč doufá, že dostane více příležitostí. Já jsem přišel do Zlína letos v lednu a zatím jsem ani jednom ligovém zápase nenastoupil od začátku. I přesto zůstávám dál klidný. Vím, že musím dál pokračovat v tvrdé práci a jít do toho na maximum. Musím svými výkony a přístupem v tréninku přesvědčit trenéra, že můžu hrát více.

Co potřebujete k tomu, abyste se natrvalo prosadil do základní sestavy Fastavu?

Stejně jako každý jiný hráč potřebuju příležitost a větší porci minut. Věřím, že v sezoně dostanu ještě šanci a odehraji třeba celý zápas. Vím, že musím být trpělivý a když se příležitost naskytne, musím ji využít. Abych svým výkonem pomohl týmu i celému klubu.

Jak vlastně hodnotíte českou ligu?

Česká liga je náročná hlavně po fyzické stránce. A tím se nejvíce odlišuje od španělské nejvyšší soutěže. La Liga je taktičtější a techničtější. Pokud jde o hraní, tady je všechno silovější a tvrdší. Není jednoduché se prosadit, protože v soutěže je hodně dobrých hráčů i týmů.