„Centr někdo odhlavičkoval přímo ke mně. Balon jsem si jedním dotykem sklepl a věděl jsem, že brankář bude spíše čekat střelu na druhou stranu. Proto jsme se snažil mu do to dát do protipohybu. Rána mi sedlo, padlo to tam. Jsem šťastný,“ líčí Róbert Matejov.

Bývalý hráč Dubnice či Varnsdorfu, který přišel do Zlína v létě 2012, si stejně jako spoluhráč Zoran Gajić v šestasedmdesátém zápase české nejvyšší soutěže připsal premiérovou branku.

K první trefě Matejovovi pomohlo i nové rozestavení se třemi obránci. Slovenský fotbalista má stejně jako na druhé straně Lukáš Bartošák prostor na útočení.

„Hraji většinou zkraje, takže to pro mě není nového. Nový systém hry je ale náročnější. Musím hodně běhat, útočit, zavírat prostor. V tomto vedru to bylo obzvlášť náročné,“ říká Matejov.

Ševci byli na Mladou Boleslav dobře připravení, po trefě Matějovského ovšem brzy prohrávali. A i když se po přestávce viditelně zlepšili, po dorážce Komličenka ztráceli už dva góly.

„Začátek jsme zaspali. Byli jsme vlažní, nechali jsme si dát gól. Ve druhém poločase se to úplně otočilo,“ říká Matejov.
Fastavu pomohla poločasová přestávka i domluva kouče Bílka.

„V kabině jsme si řekli, že nemáme co ztratit, takže jsme vsadili na útočení. Měli jsme spoustu šancí, centrů. Bohužel nám Mladá Boleslav z ojedinělého brejku dala druhý gól. Jsem rád, že jsme nesložili zbraně a výsledek otočili,“ těší Matejova.

Výhru 3:2 si stejně jako zbytek zlínského týmu náramně užíval. Ševci ve druhé půli rozjeli velkolepé představení. Nadšení fanoušci hnali hráče neustále dopředu. Podobná atmosféra na Letné dlouho nebyla.

„Doufám, že v tom budeme pokračovat. Ukázali jsme, že sílu máme. Máme na čem stavět,“ říká třicetiletý fotbalista.
Podle Matejova se ševci nemusí nikoho bát.

„První kolo jsme zvládli, uvidíme, co bude dál. Už v přípravě jsme odehráli dobré zápasy,“ upozorňuje Matejov.

Jedinou kaňkou na jinak úžasném zápase bylo zranění kapitána Železníka, který kvůli poraněnému kotníku střídal už v prvním poločase.

„Jsem hrozně zklamaný, že se to Lukášovi stalo. Každý vnímal, že se zranil. Všichni jsme zůstali opaření, věděli jsme, že s kotníkem měl problémy. Snad bude brzy fit a nebude to nic vážného. Toto vítězství je i pro něj,“ prohlásil Matejov.