Nestárnoucí špílmachr v sobotu dorazí na Letnou a ševci se musí mít na pozoru.

Fotbalisté Zlína dobře vědí, že pokud chtějí o víkendu uspět, musí hlavně eliminovat tvořivého záložníka, zastavit někdejšího reprezentanta.

„Připomíná mi Pavla Horvátha. Je to podobný typ, i když trošku lehčí. Pro Mladou Boleslav je to fotbalista číslo jedna, dlouhodobě tvoří jeho hru," ví dobře také trenér Zlína Pavel Vrba.

I když mají Středočeši na soupisce také další známé hráče a šikovné ofenzivní fotbalisty, nad všemi ční právě Matějovský.

Právě z jeho hry těží Kušej, Pulkrab či ex-zlínský Jawo.

„Marek dokáže využít nejen své dovednosti, ale i přednosti rychlých a technických spoluhráčů, které zásobuje zajímavými nahrávkami. Budeme si muset dát na rychlé protiútoky soupeře velký pozor. Mladá Boleslav má totiž vpředu hráče, kteří budou v našem pokutovém území hodně nebezpeční," říká.

Fotbalisty Zlína posílil španělský záložník Pablo González.
Kdo je nová posila ševců: González čeká rodinu, miluje paellu, zná Baťu

Středočeši, které po Pavlu Hoftychovi v létě převzal Marek Kulič, jsou po jedenácti kolech se sedmnácti body sedmí, k dobru mají navíc dohrávku s Plzní.

„Mladá Boleslav je stabilizovaný klub, který pravidelně hrává o poháry. I na podzim má slušnou formu. Mužstvo je hodně nebezpečné, v sestavě má dobré hráče. Přijde mi, že je spíše laděné do ofenzivy. Čeká nás těžké utkání," uvědomuje si Vrba.

Tým loni srážela nízká produktivita. Celek z města automobilů nastřílel pouze 39 branek a v tomto ohledu už byly horší jen Pardubice a České Budějovice. Letos se Boleslavští prosadili už osmnáctkrát.

V minulém kole ale Matějovský a spol. vyšli střelecky i bodově naprázdno. V Olomouci padli 0:4 a po třech ligových výhrách za sebou nebodovali.

Ševci sice v posledních dvou duelech remizovali, dál se ale krčí na posledním místě.

„Všichni víme, v jaké jsme situaci, že potřebujeme vyhrát. Doufejme, že zbytek podzimu nám vyjde lépe než část, kterou máme za sebou," věří Vrba.

Růžový říjen podpořili i zlínští fotbalisté
Ševci kopou za růžovou, podpoří onkologické oddělení v krajské nemocnici

Moravané se v reprezentační přestávce zaměřili na věci, které jim nešly.

Čekání na další ligový duel si zkrátili pohárovým soubojem v Uničově, na půdě soupeře z MSFL zvítězili 2:1 a těší se na osmifinále proti Baníku Ostrava.

„Poháru rozhodně přikládáme váhu, chceme postoupit co nejdál, i když los pro nás není úplně příznivý. Zápasy s týmy z nižších soutěží jsou ale něco jiného než ligová utkání. Důležitější střetnutí nás nyní čeká," pronesl.

Ševci mohou poprvé využít Pabla Gonzáleze. Příchod španělského středopolaře zlínský klub v týdnu administrativně dotáhl a bývalý záložník Dukly Praha či Olomouce může v sobotu hrát.

„Věřím, že je Pablo připravený. Na tréninku vypadá velice dobře. Funkcionáři Zlína přivedli velmi zajímavého hráče. Doufám že to, co ukazuje v tréninku, předvede i v zápase," přeje si Vrba.

Sobotní duel 12. kola FORTUNA:LIGY začíná na Letné v patnáct hodin.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...