„V našem stavu je bod zlatý," míní trenér ševců Pavel Vrba. „Doufám, že na něj navážeme v dalších zápasech. Víc mě mrzí, že nevyhrajeme nějaké zápasy doma, ale bod z Bohemky je plus,“ vnímá zkušený kouč.

Zlín má sice společně s Českými Budějovicemi nejhorší defenzivu v soutěži, inkasoval už 25 gólů, v sobotu ale soupeře k mnoha příležitostem nepustil a neprohrál s ním podruhé za sebou.

„Přijeli jsme s obrovským respektem, protože Bohemka je hlavně v domácích zápasech velice silná. Dokázala otáčet i ne úplně pozitivní výsledky. Síla soupeře je obrovská, ale my s mužstvy, které mají podobnou kvalitu, dokážeme získat body," těší Vrbu.

Že by ale po nerozhodném výsledku 0:0 skákal metr vysoko, se říct nedá.

„Bombastický fotbal se spoustou šancí jsme asi nehráli, ale je rozdíl, když hrajete proti Spartě, Slavii nebo Plzni. Kvalita těch týmů je prostě jiná. Zlín nehraje o poháry. Bohemka možná tuto ambici má, i proto je pro nás tento bod hodně důležitý,“ vnímá.

Brankář fotbalistů Zlína Matej Rakovan po zápase v Ďolíčku.
Vukadinović se po remíze omlouval fanouškům: Nebyl to fotbal, ale válka

Debakly s Plzní a v Ostravě s Baníkem jsou snad již zapomenuty. „Pro nás bylo kladivo na hlavu, velká rána. Jsem rád, že jsme se z ní vzpamatovali a že s mužstvy, které mají podobnou kvalitu, dokážeme uhrát body," pronesl.

Ševci se v Ďolíčku prezentovali poctivou defenzivou, organizovanou obranou, hru soupeře úplně eliminovali. Byl to spíš boj mezi šestnáctkami, vzruch přinesly hlavně standardní situace a pár brejkových akcí.

„Nevím, jaký byl přesný časový úsek, ale všichni ví, jak Bohemka hraje. Je důrazná, někdy to bolí a je víc faulů. Ne, že by soupeř dominoval v držení míče 90:10, do velkého vápna se dostává spíše po centrech ze strany. My jsme chtěli hrát tak, abychom tomu zamezili a nepustili ji do tlaku," vysvětluje Vrba.

Moravané také několikrát zahrozili. Velkou šanci měl ve druhé půli osamoceně hlavičkující kapitán Simerský, po změně stran zazdili únik Vukadinović s Bartošákem.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v 11. kole FORTUNA:LIGY vyzvali v Ďolíčku domácí Bohemians Praha 1905.
Druhá remíza v řadě. Ševci hráli v Ďolíčku bez branek, z venku vezou první bod

„Měli jsme dvě tři situace, ze kterých jsme mohli dát gól. Ale když jdete do přečíslení a pokazíte ho, je to škoda. Na takovou situaci jsme čekali,“ přiznává hostující kouč.

Tah s přesunutím hbitého Vukadinoviće na hrot útoku ale ševcům vyšel.

„Chtěli jsme vepředu brejkového hráče, který dokáže situace vyřešit rychlostně i technicky, dokáže prosadit v soubojích jeden na jednoho," vysvětluje Vrba.

Kvůli zranění nedohráli víkendový duel Čelůstka s Didibou. „Nemělo by to být nic vážného," doufá zlínský kouč.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...