„Někdy se to povede, jindy ne. Je ale pravda, že hráči, kteří vystřídali, nám pomohli k tomu, že jsme získali bod. Tím, že byli odpočatí a dobře nabuzení, vnesli do naší hry více důrazu,“ těší Vrbu.

Po dvanáctém nerozhodném výsledku v sezoně, kterým potvrdili, že jsou „remízovým králem“ nejvyšší soutěže, byl spokojený.

„Po některých minulých zápasech jsem říkal, že jsme body ztratili, teď myslím, že jsme jeden získali,“ je přesvědčený.

Zlín s Jabloncem remizoval pošesté za sebou, Moravané neporazili Severočechy už dvacet zápasů.

„Výsledek odpovídá tomu, co se dělo na hřišti,“ míní Vrba.

„Jablonec byl výrazně lepší v prvním poločase, kdy dal gól a nastřelil břevno i tyčku. My jsme tahali za kratší konec. Naštěstí se to ve druhé půli změnilo. Na těžkém terénu jsme hru zjednodušili a byli výrazně bojovnější a důraznější v soubojích. Vytvořili jsme si dvě či tři situace, které se daly dohrát lépe, alespoň jsme ale vyrovnali,“ hodnotí duel.

Májovou záchranářskou bitvu po poločasovém lijáku ovlivnil velmi podmáčený terén.

„Je pravda, že Jablonec má v sestavě asi víc fotbalovějších hráčů, takže mu terén vadil, ale voda při rozehrávce bránila i nám. Pro oba týmy to bylo stejné,“ upozorňuje Vrba.

Že bylo hřiště neregulérní, si nemyslí. „Bylo dobře připravené. Zažil jsem už horší terény. Nebyl důvod zápas přerušit,“ má jasno. .

Zlíňané sice potřetí po sobě neprohráli, v tabulce ale zůstali poslední s jednobodovou ztrátou na patnácté Pardubice a s osmibodovým mankem na první pozici mimo baráž.

„Rozhodovat bude každý bod. Naším cílem je dostat se na barážovou příčku. Hlavní je, že ještě žijeme,“ uvedl.

Vrba si v těžkých chvílích váží podpory věrných fanoušků. I když jich na Letnou dorazilo jenom něco přes tři tisíce, příznivci vytvořili slušnou atmosféru. „Mám pocit, že náš přišli podpořit lidé, kteří chtějí, abychom se zachránili. Nebylo tady úplně komorní prostředí. Možná i díky nim jsme mohli srovnat,“ děkoval na dálku fanouškům kouč FC Trinity.

Moravané mají před sebou závěrečné čtyři duely. Nyní hrají dvakrát venku.

Nejbližší zápasy v Teplicích a hlavně v Pardubicích jim buď přiblíží záchranu, nebo ještě více zkomplikují už tak dost těžkou pozici.

Zda ševcům pomůže na konci ročníku zraněný Gruzinec Čanturišvili, nyní není jisté. „Minulý týden bych vám řekl, že ne, protože nemohl pomalu ohnout koleno, ale nyní už jezdí na kole a cítí se daleko lépe. Rozhodne pohyb do boku. Máme tady lidi, kteří mu dělají veškerý servis,“ dodává Vrba.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...