„Všichni hráči odvedli kus práce. Některé momenty byly dobré a jdou hodnotit pozitivně, jiné byly horší, zvlášť třeba rozhodování, ale v převážné míře je hodnocení pozitivní,“ uvedl po sobotním zápase Kameník.

Od první minuty nastoupil třeba navrátilec z hostování v Líšni Bačo, mladík Kolář nebo právě Adekuoroye, jehož střídal po hodině hry Hrdlička. „Jedním ze tří cílů bylo vidět hráče, které až tolik neznáme nebo s námi byli vůbec poprvé. Chtěli jsme si ověřit jejich herní kvalitu,“ vysvětluje Kameník.

V nominaci na utkání kromě Vraštila, který se po operaci kolena připravuje individuálně, nebyl gólman Rakovan ani obránce Azackij.

„V zápase jsme sledovali tři cíle. Chtěli jsme navázat na kondiční týden, který jsme absolvovali v rámci Zlína na Vršavě nebo atletickém oválu, pak jsme se chtěli dál posunout v některých technicko-taktických věcech. Ty nás ve hře trápily už na podzim a na nichž musíme pracovat delší dobu,“ uvedl sedmatřicetiletý kouč.

Ševci na úvod zimní přípravný nesehráli špatný duel. Vedení získané útočníkem Poznarem, který ve 14. minutě po faulu na Džafiće suverénně proměnil pokutový kop, ale ve druhém poločase po trestném kopu Rumuna Mitrei ztratili a nakonec se Spartakem v Národním tréninkovém centru v Senci remizovali 1:1.

„Soupeř nás určitě prověřil. Měl kvalitu na míči, byl dobrý do kombinace,“ pochválil zdatného slovenského protivníka Kameník.

Moravané v prvním poločase nedokázali potrestat zaváhání soupeře a po zisku míče dotáhnout slibně rozjeté akce. „Nebyly totiž kvalitně provedeny,“ ví Kameník.

Po přestávce Trnava na Zlín vytvořila větší tlak, blíže k vítězství ale měl paradoxně dvanáctý tým FORTUNA:LIGY. „Měli jsme více brankových příležitostí. Škoda, že jsme utkání nezvrátili na svoji stranu,“ mrzí Kameníka.

Nevlídné počasí, které v Senci panovalo, vůbec neřešil. „S tím musí hráči počítat. Fotbal se hraje v proměnlivých podmínkách. Na to je potřeba se vždycky nachystat,“ dodal.

Poprvé za Zlín nastoupil Bankole Olawale Adekuoroye. Třiadvacetiletý nigerijský záložník je ve Fastavu na zkoušce ze slovenské Seredi.
Ševci na úvod přípravy remizovali s Trnavou. Fastav zkouší Nigerijce