Účastník základní skupiny Evropské ligy sice letos dvakrát prohrál, o lepší výsledky nad Ostravou a Spartou však Severočechy připravila lepší koncovka a nedůslednost v defenzivě. „Jablonec jsem viděl a musím říct, že má velmi kvalitní mužstvo. Čeká nás silný soupeř s řadou individualit,“ uvědomuje si trenér Zlína Michal Bílek.

Ševci mají Jablonci co oplácet. Fotbalisté Fastavu na jaře Severočechům podlehli dvakrát v poměrně krátkém sledu. Nejprve Jiráček a spol. schytali v lze výprask 0:4, následně podlehli Peltově týmu i v semifinále MOL Cupu.

Ilustrační foto
Ach, to vedro... Ve Zlíně a na Slovácku rušili tréninkové jednotky

„Hráči na jaře nastavili nějakou laťku, ale nemůžeme si říkat, že jsme zvládli jeden rok a příští rok to nějak proplujeme. Letošní sezona pro nás bude celkově trochu těžší, protože konkurenti se na nás budou dívat už jinak. Ale myslím, že tenhle mančaft by měl mít velkou sílu,“ prohlásil před sezonou jablonecký trenér Petr Rada.

Nejlepší mužstvo jarní části minulé sezony první ligy ale vstup do nového ročníku výsledkově nezvládlo a po dvou kolech se krčí na spodku tabulky. „Postavení neodpovídá síle mančaftu ani předvedené hře. Jablonec má na víc,“ upozorňuje Bílek.

Severočechům zatím nepomohly ani zvučné letní posily. Šéf klubu Pelta přivedl Ikauniekse, Hovorku nebo Břečku. „Čeká nás velmi těžké utkání se silným protivníkem,“ uvědomuje s Bílek. Duel na zlínské Letné začíná dnes v sedmnáct hodin.

Petr Jiráček
Mám větší volnost. Mohu se po hřišti toulat, říká Jiráček

FORTUNA:LIGA, 3. kolo -

FC Fastav Zlín – FK Jablonec

Výkop: v sobotu 4. srpna v 17.00, stadion Letná
Rozhodčí: Orel - Blažej, Kubr (Machálek)
Ligová bilance: 4-8-12, poslední zápas: 0:4, 3. března 2018
Předpokládané sestavy: Zlín: Dostál – Hnaníček, Buchta, Gajić – Matejov, Podio, Traoré, Jiráček, Bartošák – Beuaguel, Poznar.
Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Masopust, Kubista, Trávník, Považanec, Jovović – Doležal.
Tip Zlínského deníku: 1:1.