Vedle Beauguela, který v zimě odchází do Plzně, v posledních týdnech vyrostl nebezpečný zabiják, kterého si musí vedení Fastavu i náročný kouč Bílek hýčkat.

„Nějakou formu mám, ale nijak zvlášť to neřeším. Jsem hlavně rád, že hraji a že střílím branky,“ usmívá se slávistický odchovanec.

Vytáhlý osmadvacetiletý fotbalista se proti Opavě prosadil v úvodu druhé půle. Úplně osamocený útočník zblízka uklidil balon do sítě po přihrávce Podia z levé strany, když předtím míč ve vyložené pozici netrefil Libor Holík.

„Byla to vůbec nejjednodušší branka, kterou jsem kdy dal,“ říká autor pěti ligových gólů.

Z pohotové dorážky měl radost, neboť ševcům přinesla tři body.

„Jsem hlavně rád, že to tentokrát pomohlo k vítězství. Na Slavii jsem dal taky branku, ale prohráli jsme. Teď to vyšlo mnohem lépe,“ prohlásil Vyhnal.

Zlínští triumfovali zcela zaslouženě. Fastav měl s ligovým nováčkem větší problémy v létě, domácí odvetu zvládl s větší bravurou. Slezané se za devadesát minut do pořádné šance nedostali.

„Celý zápas jsme byli herně lepší. Bogy dal hezký gól, šli jsme do vedení. Byli jsme silnější na míči, ze stran do šestnáctky létali dobré centry,“ uvedl Vyhnal.

Byl to právě bývalý hráč Slavie, Bohemians a Vlašimi, který aktivnější ševce druhým gólem definitivně uklidnil.

„Byl to klíčový moment,“ souhlasí probuzený střelec. „Opava si asi o poločase v šatně řekla, že na nás vlítne. My jsme ale udeřili hned v šestačtyřicáté minutě. Trošku je to otupilo, byli jako opaření,“ všiml si zlínský forvard.

Ševci přemohli Opavu 2:0 a vylepšili si pozici v boji o nejlepší šestku. Na Letné zvítězili potřetí za sebou.

„Doma nám to zatím jde. Už se těším na Plzeň, která k nám přijede příště,“ dodává Vyhnal.

Ještě předtím čeká Fastav těžká a zřejmě mrazivá šichta v Jablonci.