„V ten moment jsem si říkal, jak je branka důležitá, že nám může pomoct. Věděl jsem, že pokud udržíme výsledek do poločasu, máme šanci uspět. Ale pak jsme dostali zase gól z rohu, což asi hovoří za vše,“ povzdechl si vysoký zadák Fastavu, který ve středu slaví devětadvacáté narozeniny.

Jeden dárek si sám nadělil v předstihu, hodnotnější výhry se ale nedočkal.

„Chtěli jsme Spartu potrápit, získat nějaké body. První poločas nebyl z naší strany vůbec špatný. Po třetím gólu už jsme to ale měli hodně těžké,“ uvedl.

Pražané zvítězili venku po dlouhých dvou měsících, v Baťově městě ale demonstrovali svoji sílu. I když hostům pár borců scházelo, po přestávce na trávníku kralovali, vyhrát mohli ještě výraznějším rozdílem.

„Vnímám Spartu jako největší klub v Česku, má dobré hráče. S příchodem trenéra Vrby hraje ještě víc dopředu, dává více gólů. Jeho rukopis je znát,“ chválí protivníka otrokovický rodák.

Ševci ale favoritovi cestu za třemi body sami umetli. Důkazem byl hlavně první gól Čelůstky. Zlínský odchovanec zakončoval po standardní situaci Peška úplně sám.

K úctě k mateřskému klubu ale branku neslavil. „Bohužel i když jsem skákal, na míč jsem nedosáhl,“ štve Simerského.

Kde byla chyba?

„Nevím, jestli to bylo špatným postavením, prostě jsme to měli zvládnout lépe,“ ví bývalý hráč Brna, Jablonce či Opavy.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) ve šlágru 9. kola FORTUNA:LIGY přivítali pražskou Spartu.
Šlágr Zlína se Spartou: jasná porážka, gratulace Lasotovi i rasismus v hledišti

Ševci při obranných standardkách soupeře hořeli. Hostující kapitán Pavelka ještě mířil s pomocí gólmana Rakovana do břevna, ale další zadák Sparty Panák se už v závěru první půle po rohu nemýlil. „Vůbec nevím, proč nám to tam letos padá,“ kroutí hlavou Simerský.

„Minulý rok jsme s nimi skoro žádné problémy neměli, teď z toho inkasujeme branky a kvůli tomu prohráváme zápasy,“ mrzí Simerského.

Standardní situace přitom Zlíňané na trénincích pečlivě cvičí, věnují se jim detailně. Efekt ale není žádný. „Prostě tomu nejdeme naproti, přitom standardky rozhodují zápasy a my z nich dostáváme spoustu gólů. Pak je strašně těžké s výsledkem něco dělat,“ uvedl.

„I proti Spartě jsme kvůli nim zahodili výkon z prvního poločasu do koše,“ přidává naštvaně. Za problémy může i absence důležitých zadáků.

V sobotu Fastavu chyběli Fillo, Procházka, Kolář nebo Matejov. „Myslím, že právě při standardkách to úplně problém není. Vždyť všichni máme úkoly jasně dané. Víme, co máme dělat,“ připomíná. 

Fotbalisté Tlumačova (modré dresy) v rámci oslav výročí devadesáti let kopané v obci porazili Zdounky 2:0.
Podívejte se: Tlumačov při oslavách výročí devadesáti let fotbalu zdolal Zdounky

Souhra v obraně ale při neustálých změnách vázne, defenziva Fastavu je rozbitá, trenér Jelínek díry vznikajícími absencemi jen velmi složitě lepí.

V kombinaci s nepříznivým losem pak přicházejí dardy, porážky o tři branky.

„Samozřejmě vnímáme, že výsledky nejsou nyní dobré, ale hráli jsme s těžkými soupeři. I když na Slovácku jsme byli první poločas lepší, ale nedali jsme šance a pak ze standardky dostali gól. Se Spartou to taky bylo poločas slušné, ale v závěru jsme to nezvládli,“ vydechl zklamaně.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...